SORU
11 NİSAN 2011, PAZARTESİ


&; Git remote " Ekle ..." ve "git push origin master"?

Oldukça sık, Gıt Gıt ve Raylar: hakkında konuşuyor first chapter of Rails 3 Tutorial book gibi, sihir gibi... görünüyor

git remote add origin git@github.com:peter/first_app.git
git push origin master

ve oldukça fazla "sadece" onlar ne hakkında çok fazla dallanma söz. demeden çalıştığını söyledi Arama ile ilgili net gösterir git remote add eklemek için "kısa adı", gibi origin ve can herhangi bir isim de olduğu gibi bir diğer ad için bir URL. Ve origin uzaktan repo noktaları nerede her zamanki yoludur. (http://git-scm.com/book/en/Git-Basics-Working-with-Remotes altında "Uzaktan Depoları Ekleme")

Neden diğer sözdizimi -- 5 ** değil ama URL sözdizimi nedir? Neden .git ile bitmelidir. Sonunda .git kullanarak denedim ve çok işe yarıyor. .git değilse başka ne olabilir? git@github.com 9 *bir kullanıcı gıt sunucu üzerinde hesap gibi görünüyor?

Ayrıca, neden git push origin master kullanmak için çok ayrıntılı olmasına gerek var mı? Varsayılan kökeni ve master olabilir mi? İlk kez origin master tabi, ama sonra küçük bir düzenleme ve kaydetme, 13 ** sonra tüm ihtiyacı (gerek origin master) olduğunu buldum. Neler olduğunu bilen biri biraz bilgi alabilir miyiz?

Bazen ben de öyle hissediyorum bir sürü büyü olmadan açıklama... ve bazen kişi kullanıyor o kadar kendinden emin ve ne zaman neden diye sordu, tam olarak açıklayamıyorum, ve cevap verir gibi bir şey "işte böyle". Bazen çok pratik ve pragmatik. Kötü pratik, ama muhtemelen noktaya pratik değil ne olduğunu bilmek değil, olmak değil.

CEVAP
11 NİSAN 2011, PAZARTESİ


git UNIX gibi. Kullanıcı ama arkadaş konusunda seçici dostu. Yaklaşık olarak güçlü ve kabuk boru hattı gibi kullanıcı dostu.

Bu varlık UNİX komut satırı araçları beklediğiniz için geldim aynı zenlike açıklık var paradigmalar ve kavramları anlamak sonra, " dedi. Bazı zaman çok iyi gıt öğreticiler ve online okumak için kalktıktan düşünmelisiniz. Pro Git kitap başlamak için iyi bir yerdir.

İlk Sorunuzun cevabı.

 1. git remote add ...

  Bildiğiniz, git olarak dağıtılan bir sürüm kontrol sistemi. Çoğu işlem yerel olarak yapılır. İletişim kurmak için dış dünya ile, git remotes ne denir kullanır. Bunlar depoları başka bir yerel disk push yaptığınız değişiklikleri içine (böylece diğer insanlar onları görebilirsiniz) ya da pull (böylece sen-ebilmek almak diğer değişiklikler). Komutu git remote add origin git@github.com:peter/first_app.gitkumanda origin denilen git@github.com:peter/first_app.git yer alan oluşturur. Bunu yaptığınızda, push komutları, URL yazmak yerine origin zorlayabilir.

 2. git push origin master

  Bu diyor ki, bu bir emirdir "yerel şube master adlı uzaktan origin adlı tamamlar push". Bu gerçekleşince, dün kökeni ile senkronize olan her şeyi, uzak depoya gönderilir ve diğer insanlar onları görmek mümkün olacak.

Taşımaları (yani ne 29**) demek oluyor şimdi. Uzak URL depo birçok türleri (file://, https:// vb.) olabilir. Git sadece kimlik doğrulama mekanizması izinleri falan dikkat çekmek için aktarım tarafından sağlanan kullanır. Bu file:// URL, dosya izinleri, vb UNIX olacak anlamına gelir. git:// düzeni etrafında gıt gıt değişiklik kümeleri göndermek için optimize edilmiş kendi iç Aktarım Protokolü kullanmak istiyor. Tam URL için, github git server kurmak bu şekilde.

Şimdi ayrıntı. Yazdığınız komut genel bir tanesidir. Mümkün gıt gibi bir şey söylemek "şube master adı üzerinde işte şubesinin ayna uzaktan kumanda üzerinde foo denilen bar". Git konuş, bu master anlamına gelirizlerbar/foo. Ne zaman seni klonlamak için ilk kez bir şube olarak adlandırılan master ve bir uzaktan denen origin (nerede nerede) ile yerel ana ayarlamak için parça ana kaynağı. Bu kurulduktan sonra, sadece git push ne yapacağım diyebilirsiniz. Artık komut kullanılabilir durumda (örneğin git push olabilir itmek için resmi kamu repo ve git push review master için kullanılabilir itmek için ayrı bir uzaktan takımın kullandığı için İnceleme kodu). Şube izleme şube git branch komut --set-upstream seçeneğini kullanarak ayarlayabilirsiniz.

Git (çoğu diğer uygulamalar aksine kullandım) daha iyi içeriden dışarıya anladığını düşünmüşümdür. Verilerin saklandığı ve depo içinde saklanan komutlar ve ne kadar berrak olmak ne anladığınızda. Ben sana sonuna kadar katılıyorum bir elitizm arasında birçok git kullanıcılar ama ben de bulduğu ile UNIX kullanıcıları bir zamanlar, ve değerdi çiftçilik geçmiş onlara bilgi sistemi. İyi şanslar!

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • CommonArtisan

  CommonArtisa

  7 Temmuz 2012
 • Jared Busch

  Jared Busch

  25 Mayıs 2011
 • NLthomas21

  NLthomas21

  20 Mayıs 2008

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR