SORU
15 ŞUBAT 2013, Cuma


Aletleri Ayırmalarını kullanıcı tanımlı sınıfların nesneleri ayırma ve dealloc parça

Objective-C nesne ayırma ve kaldırma takip etmek mümkündür? Eğer bir sınıf Kitap varsa örneğin, Kitap türünün tüm nesneleri ayırma ve deallocations izlemek istiyorum. Tüm varsayılan kontrolden geçin sınıfları, UİViewController, UİWindow, UİView, NSDictionary ve tüm bu gibi takip edebilirim ama benim tanımlanan sınıflardan oluşturulan nesneler de izlemek istiyorum.

CEVAP
15 ŞUBAT 2013, Cuma


Ayırma cihaz nesnelerin yaşam döngüsünü takip etmek için kullanabilirsiniz. Eğer “Ayırma” şablon malloc free kayıt için yapılandırılmış olaylar. kullanırsanız Ayrıca retain, release autorelease olayları kaydetmek için yapılandırmak için “” checkbox Ayırma, enstrüman ayarları: . Kayıt başvuru sayıları açarak isteyebilirsiniz

record reference counts checkbox

{Edemiyor Aletleri varsayılan şablonunuzu seçin, en kısa sürede başlayacak olan kayıt, bu geçiş.)

Çalıştırmak sonra, nesneleri Ayırma ^ kullanarak bulabilirsiniz . İstatistikler >Nesne Ayrıntı bölmesini (pencerenin alt yarısı) için varsayılan ayar olan Özet görünümü:

Object Summary setting for Detail pane

Görmek istiyorsan nesneleri gördüğü ayırmanın önce durdu koş değiştirmek gerekir Ayırma Ömrü ayarı “Oluşturuldu Ve Hala Yaşayan” (varsayılan) “Tüm Nesnelerin”:

Allocation Lifespan setting

Belirli bir sınıfın nesneleri bulmak, pencere araç çubuğu: o anda Arama alanına sınıf adını yazmaya başlayın. Bu Kategoride sınıf adı bulun liste görünümü sütun, fare ve yanında görünen oku tıklatın. Örneğin, benim app ben bu ara ok Tile yanındaki listeyi tıklatın ve sonra görüntülemek böylece bir sınıf Tile adında vardır:

Searching

Şimdi liste görünümü Tile her örnek gösterir. (Nesnenin gerçek sınıf, bir üst sınıf değil girmeniz gerekir unutmayın. NSObject giriş [NSObject alloc],*.* 10 tarafından oluşturulan nesneler) tarafından oluşturulan nesneler bulacaksınız Örneğin Adres yanındaki oku tıklatarak belirli bir örneği için geçmişi görebiliyorum:

Getting detail

Ayrıntı görüntülemek için bir nesne, görebiliyorum malloc free olaylar ve, bu yana döndüm “Kayıt başvuru sayıları”, ben de görmek retain, release autorelease mesajlar ve etkileri üzerinde nesnenin korumak Kont. Eğer çağrı bu olayların herhangi biri için yığını görmek istersem, pencerenin sağ tarafındaki genişletilmiş detay panel açabilirim:

extended detail of call stack

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Bobbylee Budde

  Bobbylee Bud

  13 ŞUBAT 2011
 • jocc talking shit

  jocc talking

  6 NİSAN 2007
 • Muse

  Muse

  28 EYLÜL 2006

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR