SORU
22 Ocak 2012, Pazar


Amazon SimpleDB vs Amazon DynamoDB

Amazon SimpleDB bazı temel anlayış var, ama hemen hemen aynı gibi görünüyor Amazon DynamoDB açıklama göre: NoSQL Key-value store bir hizmet.

Birisi sadece aralarındaki temel farkları açıklayabilir ve hangi durumlarda diğeri üzerinde birini seçmek için söyle.

CEVAP
22 Ocak 2012, Pazar


Bu hitap ile ilgili SSS Q: How does Amazon DynamoDB differ from Amazon SimpleDB? Which should I use? (karma bağlantı artık çalışmaz, ama kullanmak-sayfa Bulmak için soru içinde sayfa) bir ölçüde zaten, en kompakt Özet sonunda paragraf:

SimpleDB Ölçekleme sınırlamalar olsa da, iyi bir uyum olabilir bu sorgu esneklik gerektiren küçük yükleri. Amazon SimpleDB dizinler otomatik olarak tüm niteliklerini ve böylece destekler sorgu performans ve ölçek pahasına esneklik.

Yani bir değiş tokuş arasında performans/ölçülebilirlik ve basitlik/esneklik, yani daha basit bir senaryo olabilir hala daha başlarken SimpleDB önlemek için karmaşıklığı architecturing uygulamanız için DynamoDB (aşağıya bakınız için farklı bir bakış açısı).

Bağlı SSS giriş başvuruları Werner Vogel gerçekten özenle hazırlanmış ve bu nedenle çok tavsiye edilen bir okuma ile ilgili olan Amazon DynamoDB – a Fast and Scalable NoSQL Database Service Designed for Internet Scale Applications süreceAmazon NoSQL tarihiözellikle genel ve Dinamo; daha birçok anlayışlar da soru adresleme içerir, örneğin

Geliştiriciler belli oldu[hatta Amazon mühendisleri]şiddetle tercih basitlik ince taneli "" ve kabul edilen ayaklarıyla oy verdiler kontrolü bulut tabanlı BÖLÜM çözümleri, Amazon S3 ve Amazon gibi SimpleDB, Dinamo.[ayrıca benim]

Bu adres için sunulmuş ve böylece SimpleDB bir halefi olarak değerlendirilebilir açıkçası DynamoDB 'yerine' değişiklik mevcut NoSQL teklif:

İdeal bir çözüm en iyi parçaları birleştirmek olacağı sonucuna vardık orijinal Dinamo tasarımı (artan ölçülebilirlik, öngörülebilir yüksek performans) SimpleDB en iyi parçaları (kolay yönetimi ile bulut hizmeti, tutarlılık ve tablo tabanlı veri modeli anahtar-değer deposu saf) daha zengin.

WernerÖzetanlaşılacağı herhangi bir boyut uygulamaları şimdi buna göre uygun DynamoDB için:

Amazon DynamoDB tahmin edilebileceği gibi yüksek performans sağlamak için tasarlanmıştır ve son derece herhangi bir ölçek yükleri için verimli, maliyet internet-büyük ölçekli uygulamalar için küçük.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • bigky226

  bigky226

  11 HAZİRAN 2006
 • Triune Films

  Triune Films

  9 ŞUBAT 2006
 • videoisunrelated

  videoisunrel

  5 Mart 2009