SORU
5 AĞUSTOS 2011, Cuma


Android: AsyncTask vs Servisi

Neden birçok soru cevap AsyncTask ve Yükleyiciler ama Services hakkında hiçbir şey hakkında çok şey okuyorum ki ben? Hizmetleri çok iyi bilinen ya kaldırılmış ya da bazı kötü öznitelikleri veya bir şey var değil mi? Farklar nelerdir?

(Bu arada, biliyorum ki orada başka bir iş parçacığı bu konuda, ama hiçbiri gerçekten devletler açık farklar bu yardımcı bir geliştirici için kolay bir karar olduğunu daha iyi kullanan biri veya diğeri için gerçek bir sorun.)

CEVAP
5 AĞUSTOS 2011, Cuma


Bazı durumlarda AsyncTask Bir veya başka bir görev için daha uygundur ancak Service Bir de aynı görevi gerçekleştirmek mümkündür.

AsyncTaskler tek seferlik bir zaman görevleri olan UI iş parçacığı çalıştırmak için tasarlanmıştır. Yaygın bir örnek, bir düğmeye basıldığında alma/veri işleme.

Services sürekli arka planda çalışması için tasarlanmıştır. Bir düğmeye basıldığında örnek alma Veri yukarıda, bir hizmeti başlatmak, verileri getirsin, ve bunu durdurmak sonra da olabilir, ama bu yetersiz. Çok daha hızlı bir kez çalıştırmak, verileri vermek ve yapılacak AsyncTask kullanın.

Eğer sürekli arka planda bir şeyler yapmak istiyorsanız, bir Service en iyi bahistir. Bu örnekler müzik, sürekli yeni veri kontrolü, vb vardır.

Ayrıca Şerif daha öncede söylediğim gibi, hizmetleri mutlaka UI iş parçacığı çalıştırabilir.

Çoğunlukla, ServiceUygulama Activity bile kod çalıştırmak istediğiniz zaman açık değil. AsyncTasks UI iş parçacığı yürütme kodu kapalı inanılmaz derecede basit hale getirmek için tasarlanmıştır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • bobono1baby

  bobono1baby

  14 AĞUSTOS 2011
 • booba1234

  booba1234

  22 Temmuz 2006
 • JorteexHD

  JorteexHD

  20 NİSAN 2012

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR