SORU
29 Mart 2013, Cuma


Bir proje ayarlamak için rvmrc veya ruby dosya sürümü kullanın RVM ile bir sınıfın bağımlı olduğu metodları?

RVM, Ruby sürümünü belirtmek için Ruby Version Manager Raylar ve benim projelerin her biri için taşlar bir dizi kullanıyorum.

Otomatik olarak Ruby sürümünü seçin ve 5 *I* proje dizini içine her sınıfın bağımlı olduğu metodları .rvmrc bir dosya var.

RVM yükledikten sonra 1.19.0, bir ileti alıyorum

Güvenmek gerekir, daha yavaş olur ve .rvmrc kullandığınız diğer ruby yöneticileri ile uyumlu değil, geçebilirsiniz .ruby-version rvm rvmrc to [.]ruby-version kullanarak veya bu görmezden rvm rvmrc warning ignore /Users/userName/code/railsapps/rails-prelaunch-signup/.rvmrcile Uyarılar .rvmrc varsayılan proje RVM 1 dosya ve RVM olmaya devam edecektir 2, tüm dosyalar için bu uyarıyı dikkate rvm rvmrc warning ignore all.rvmrcs çalıştırın.

.rvmrc dosyamı kullanmaya devam etmeli miyim ya da .ruby-version dosya geçmek gerekir? Hangisi en uygunudur? Sonuçları nelerdir?

CEVAP
29 Mart 2013, Cuma


Eğer .rvmrc dosya özel kabuk kodu içeriyorsa, herhangi bir shell kodu eklemek sağlar gibi .rvmrc kullanmaya devam edin.

Eğer tek Amacınız Ruby sürüm geçiş yapmak için ise rbenv chruby gibi diğer Ruby sürümü anahtarları tarafından desteklenen .ruby-version kullanın. Bu dosya da sadece Ruby versiyonu adı olarak güvenen gerektirmez ve herhangi bir şekilde yürütülmez.

Eğer .ruby-version kullanıyorsanız, dosyayı @gemset dahil edebilirsiniz ama bu diğer anahtarları ile uyumlu olmayacak. Uyumluluk sağlamak için ayrı bir dosyada bir sınıfın bağımlı olduğu metodları adını kullanan diğer araçlar tarafından dikkate alınmaz .ruby-gemset(sadece birlikte .ruby-version ile çalışır).

Eğer basit bir örneğin, .rvmrc:

rvm use 1.9.3@my-app

.ruby-version dönüştürülebilir:

1.9.3

25**:

my-app

Emin başka bir proje üzerinde önceliği alır gibi .rvmrc dosya kaldırmak için yapılandırma dosyaları:

rm .rvmrc

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Bogdan Gabriel

  Bogdan Gabri

  5 Aralık 2006
 • CZTUTORIALS

  CZTUTORIALS

  28 Ocak 2011
 • technodromeband's channel

  technodromeb

  28 NİSAN 2011

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR