SORU
28 AĞUSTOS 2008, PERŞEMBE


Devre dışı bırak tarayıcı 'Parolayı Kaydet' işlevsellik

Hükümet sağlık ajansı için çalışan sevinçleri biri PHİ ile ilgili etrafında paranoya (tüm Sağlık Bilgileri) ile uğraşmak zorunda. Beni yanlış anlama, insanların özel bilgileri (sağlık, finans, sörf alışkanlıkları, vb.) korumak için mümkün olan her şeyi yapmaya hazırım. ama bazen insanlar çok gergin.

Örnek: devlet müşterilerimizden Biri son zamanlarda tarayıcınızın parola kurtarmak için kullanışlı özelliği sağlar öğrendim. Biz orada bir süre geçti ve tamamen isteğe bağlıdır ve son kullanıcıya kadar veya kullanmak akıllıca bir karar olup olmadığını ya da değil karar vermek üzere olduğunu biliyorum. Ancak, şu anda bir kargaşa biraz var ve işlevsellik bizim site için devre dışı bırakmak için bir yol bulmak istedi.

Soru: Tarayıcı şifreleri hatırlamak teklif ettiğimi bir site için bir yolu var mı? Uzun bir süre geliştirme web gitmedim ama daha önce geldiğimi bilmiyorum.

Herhangi bir yardım için teşekkür ederiz.

CEVAP
28 AĞUSTOS 2008, PERŞEMBE


Eğer tüm tarayıcılarda işe yarar mı bilmem ama="" form. kapalı otomatik tamamlama ayarı denemelisiniz emin değilim

<form id="loginForm" action="login.cgi" method="post" autocomplete="off">

Devre dışı bırakmak için en kolay ve en basit yolu Oluştururdepolama ve Şifre isterve oturum tarihi önbelleğe alınmasını engellemek formu veri değeri otomatik tamamlama form öğesi özniteliği kullanmak için"".

http://developer.mozilla.org/En/How_to_Turn_Off_Form_Autocompletion

Bazı küçük araştırma bu ama garantisi bırakın;) olacağım için YANİ çalıştığını gösterir

@Joseph: Eğer sıkı bir gereklilik geçmek XHTML doğrulama ile gerçek biçimlendirme (bilmiyorum neden olurdu gerçi) olabilir teorik olarak Ekle bu öznitelik javascript ile sonradan ama sonra kullanıcılar ile js devre dışı (muhtemelen bir neglectable miktarınız kullanıcı veya sıfır varsa sitenin gerektirir js) hala var şifreleri kurtardı.

JQuery ile örnek:

$('#loginForm').attr('autocomplete', 'off');

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Amir Parmar

  Amir Parmar

  25 Kasım 2010
 • Ionized Digital Air Studios

  Ionized Digi

  20 HAZİRAN 2009
 • Learn word 2013 tutorials

  Learn word 2

  5 AĞUSTOS 2014

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR