SORU
3 Mayıs 2010, PAZARTESİ


Hiç vahşi bir Monad Transformer karşılaştı?

Benim bölgemde iş - arka ofis için bir finans kurumu - çok yaygın bir yazılım bileşeni taşıyan bir genel yapılandırma etrafında, günlük ilerleme, bir Tür hata işleme / hesaplama kısa devre... Şeyler olabilir modellenmiş güzel tarafından Okur-Yazar-Belki-monadlar ve benzeri Haskell ve oluşan birlikte monad transformers.

Ama bazı dezavantajları var: monad transformers arkasında kavramı oldukça karmaşık ve anlaşılması çok zor, monad transformers çok karmaşık tür imzaları neden, ve bazı performans cezası vermek.

Bu yüzden şunu merak ediyorum: monad transformers en iyi şu ortak görevler yukarıda belirtilen ile ilgili uygulama.

CEVAP
3 Mayıs 2010, PAZARTESİ


Haskell toplum bu konuda ikiye bölünmüş durumda.

 • John Hughes monadlar öğretmek daha monad transformers öğretmek daha kolay buluyor, ve öğrencileri daha iyi yapmak bu raporlar bir "transformers ilk" yaklaşımı.

 • DZD geliştiriciler genellikle monad transformers, ihtiyaç duydukları tüm özellikleri entegre kendi monadlar rulo tercih kaçının. (DZD hiçbir belirsiz açısından sadece bugün söylendideğilüç gün önce tanımlanmış bir trafo monad kullanın.)

Beni, monad transformers olduğunu çok nokta-ücretsiz programlama (yani, programlama olmadan adında değişkenler), hangi mantıklı; sonuçta, onlar tam olarak programlama nokta-ücretsiz at türü seviye. Kullanışlı ara sıra adını tanıtmak edebilmek için, çünkü hiç nokta-ücretsiz programlama gibi oldum.

Pratikte görüyorum

 • Monad transformers Hackage mevcut sayısı çok büyük, ve bunların çoğu oldukça basit. Bu zor kendi örneklerini rulo için daha büyük bir kütüphane bilgi edinmek için bu sorun klasik bir örneğidir.

 • Yazar, Devlet ve Çevre gibi monadlar monad transformers için pek bir fayda göremiyorum bu kadar basit.

 • Nerede monad transformers Parlatıcı modüler ve yeniden. Bu özellik güzel Liang, Hudak tarafından gösterilmiştir ve tarihi kendi kağıt Jones 0**.

Monad transformers en iyi şu ortak görevler yukarıda belirtilen ile ilgili uygulama.

Söyleyebilirimdeğil.Nerede transformers monadbir olduğu en iyi uygulamadırürün hattıfarklı şekillerde ve monad transformers beste yeniden kullanarak oluşturabilirsiniz ilgili soyutlamalar. Böyle bir vakada muhtemelen geliştirmek sayıda monad transformers bu önemli sorunun etki alanı (gibi bir reddediliyor için DZD) ve (a) oluştur onları birden fazla yol; (b) elde önemli ölçüde yeniden kullanım için en transformatörler; (c) şifrelenmiş bir şey saçma her monad transformer.

DZD için reddedilen monad benim trafo ölçütleri (a) (b)//(c) yukarıda karşılamıyor.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Associated Press

  Associated P

  18 EYLÜL 2006
 • Facebook Developers

  Facebook Dev

  24 ŞUBAT 2009
 • RaverX DouBle StAg XI

  RaverX DouBl

  23 Mayıs 2008