SORU
31 Ocak 2011, PAZARTESİ


Href="#&; ve neden kullanılır?"

Birçok web sitelerinde href="#" bağlantılar görüyorum. Bu ne anlama geliyor? Ne için kullanılıyor?

CEVAP
28 Ocak 2014, Salı


İlgili köprüler:

Çapa etiketleri - <a></a> - Ana kullanınhyperlinks. Bu temelde bir yerde olan her şeydir. Köprüler bir konumu belirtir href özellik gerektirir.

Hashtag:

Bir hashtag - # köprü içinde hangi pencere kaydırılan olmalıdır html öğesi kimliği belirtir.

href="#some-id" <div id="some-id"> gibi geçerli sayfadaki bir öğeye ilerleyin.

href="//site.com/#some-id" site.com gidip bu sayfa üzerinde kimliği ilerleyin.

Üstüne gidin:

href="#" kimlik adı belirtmeyen, ancak karşılık gelen bir yer var mı - sayfanın üstünde. href="#" ile bir bağlantı tıklayarak Yukarı kaydırma konumunu hareket edecektir.

See this demo.

Bu göre beklenen davranıştırw3 documentation.

Köprü yer tutucular:

Köprü bir yer tutucu mantıklı bir örnek şablon önizleme içinde. Şablonlar için tek sayfa gösteriler, sık sık çapa etiketi bir köprü olacak şekilde <a href="#"> gördüm, ama hiç bir yere gitmez. Neden href özelliğini boş bırakın değil mi? href boş bir özellik aslında geçerli sayfa için bir köprü. Diğer bir deyişle, bir sayfa yenileme neden olur. Tartıştık, href="#" olarak da köprü ve kaydırma neden olur. Bu nedenle, köprü tutucular için en iyi çözüm aslında href="#!" burada fikir umarım sayfasında bir öğe yoktur id="!" bunu yapan (!?) ve bu köprü bu nedenle hiçbir şey olmuyor çok şey ifade eder.

Hakkında çapa etiketleri:

Merak ediyor olabilirsiniz bir diğer soru da, "Neden sadece href mülk dışı bırakmak değil mi?". Duyduğum ortak bir tepki href özelliği gerekli olmasıdır, yani "olmalı" bulunması tutturur. Bu yanlıştır! href özelliği aslında bir köprü, bir bağlantı için gereklidir! Okuyunthis from w3. Neden sadece yer tutucular için bırakmıyorsun? Tarayıcılar öğeleri için varsayılan stilleri oluşturma ve href özelliği olmayan bir bağlantı etiketi varsayılan stilini değiştirmek olacaktır. Bunun yerine, normal bir metin gibi kabul edilecektir. Hatta öğesi açısından tarayıcılar davranışını değiştirir. Durum çubuğunda (ekranın) href özelliği olmayan bir çapa gezinip zaman görüntülenmeyecektir. O zaman, en optimal bir bağlantı üzerinde yer tutucu href değer bir köprü olarak kabul edilir emin olmak için kullanın.

See this demostil ve davranış farklılıkları gösteren.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • bcbauer

  bcbauer

  7 ŞUBAT 2007
 • Machinima

  Machinima

  17 Ocak 2006
 • MndsgnVEVO

  MndsgnVEVO

  26 Kasım 2013

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR