SORU
28 ŞUBAT 2012, Salı


JavaScript etkin tarayıcı istatistikleri

Zor zamanlar JavaScript devre dışı ile göz atın web kullanıcılarının yüzde kamuya kullanılabilir istatistikler toplayarak geçiriyorum.

Yahoo has published data from 2010 R. Reid published data from 2009 (erişimi vardı bir siteden aldım).

Yahoo bulguları o zaman: oldukça ilginç

Erişim bir arada günlükleri ve beacon veri aldık (daha önce Bu sayfa dahil) ve otomatik istekleri filtreleniyor, teyit edebiliriz istekleri ile bize bırakarak gerçek tarafından gönderildi kullanıcılar. Tamamen anonim olan bu veri, bize iyi verdi birçok ülkede alışkanlıklarını göstergesi.

Sayıları çatırdayan sonra, tutarlı bir oran bulduk JavaScript devre dışı istekleri gerçek ziyaretçi %1 etrafında gezinip trafik, en yüksek oran Amerika içinde yaklaşık yüzde 2 olması ile Birleşik Devletleri ve düşük olmak Brezilya'da yaklaşık yüzde 0,25. Tüm diğer ülkeler test sayıları yüzde 1.3 çok yakın olduğunu gösterdi.

Yahoo browser percentage with JavaScript disabled, 2010

Bu şimdiye kadar bulabildiğim ne olacak. Ama bu veri yaşlanmak olduğu için, yüzdeler bugün nerede olduğunu çok merak ediyorum.

Ben de tek firma hala açık tarayıcı istatistikleri yayınlamayı bırakmış gibi görünüyor Statcounter, baktı. Ama javascript ile ilgili verileri yayınlayacak. W3schools also publish stats, ama hedef geliştiriciler hedefleniyor beri, bu veriler son derece önyargılı ve benim için ilginç değil, bu yüzden olduğunu biliyorum. (sıradan kullanıcılar için temsilci olmak zorunda).

Ben bu nedenle size vermelerini isteyin

 • olan, serbestçe kullanılabilir açık istatistikleri bağlantılar dokunur bu alanda
 • Kendi istatistikleri, tercihen daha büyük siteler ile geliştiriciler hedef değil

CEVAP
12 HAZİRAN 2013, ÇARŞAMBA


TEMEL BİLGİ, Daha ileri gitmek için kesin bir yolu - tarayıcınızı güncelleyin ver!

Kullanıcıların 'u için işlevsellik 1% karşılamak için feda katıksız bir kana susamışlık olduğunu düşünüyorum.

Tabii, bir web sitesi her yönü olmayan javascript etkin içerik için izin, artı en iyi deneyimi sağlamak mümkündür - ama, gökyüzü-roket inşa etmek için gidiyor.

Bazı varciddenharika şeyler olan Javascript ile aşağı gidiyor gerçekten siteleri çok daha erişilebilir hale getirir! - burada bir çizgi çizmek?

"Özür dilerim, bilgisayarınız ve bu web sitesi oluşturmak için çok yaşlı ve yavaş." YA

"Üzgünüm, 99.9% gezegenin, 0.1% teknoloji güncelliğini çünkü alt-optimal 1993 bir deneyim sundu ettik"

'1%' önemli tartışma eğer birisi inanmıyorumGerçektenerişmek istiyor bir web sitesi, bir yolunu bulacağız ARTI bu örnekleri nereden şirketleri zorla kullanın, mesela 7 ile javascript kapalı - heck, muhtemelen izin yok gidin bir şey ama kurumsal intranet zaten!

Web sitenizde her şey için olmayan bir javascript seçeneği olması gerekir bu aptalca fikir almak için zaman, gerçekten modası geçmiş bir kavramdır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Blue Lightning TV

  Blue Lightni

  9 EKİM 2011
 • ipsy

  ipsy

  1 EKİM 2012
 • Miles Fisher

  Miles Fisher

  8 NİSAN 2009