SORU
12 HAZİRAN 2009, Cuma


JPEG optimizasyonu için araçlar?

Herhangi bir alet (tercihen komut satırı) otomatik olarak ve losslessly inşa çevreye entegre edebileceğimi JPEG optimize biliyor musun? PNG için şu anda PNGOUT kullanıyorum ve genellikle/görüntü boyutu bant genişliği @ civarında tasarruf sağlar.

En azından, benim gibi bir aracı haline getirebilir meta verileri JPG - fark ettim garip bir durum nereye çalıştım yapmak için küçük bir fotoğraf ve onu bulamadım daha küçük 34 kB. Daha fazla araştırma sonra, EXIF verileri hala resmin bir parçası oldu, ve küçük meta çıkardıktan sonra 3 kB olduğunu buldum.

Ve bunun ötesinde - daha fazla JPG optimize losslessly? PNG doktoru sıkıştırma stratejiler, rasgele başlatma Huffmann kodlama vb farklı çalışır.

En tasarruf JPEG kalite parametresi gelen ve oldukça öznel bir ölçü olduğunu biliyor ve kabul ediyorum. Sadece oluşturmak bir adım olarak çalıştırılabilir ve losslessly görüntülerden birkaç bayt sıkar bir araç arıyorum.

CEVAP
12 HAZİRAN 2009, Cuma


Kayıpsız işlemleri için libjpeg kullanıyorum. İstediğiniz kadar yapabileceğiniz bir komut satırı aracı jpegtran içerir. Komut satırı seçeneği ile -copy none tüm meta verileri çıkartılır, ve -optimize Huffmann sıkıştırması kayıpsız bir optimizasyon yapar. Ama aynı zamanda bu uyumluluk sorunları (herkes bu konuda daha fazla biliyor mu?) neden olabilir -progressive, ilerici modu görüntüleri dönüştürebilirsiniz

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Avast

  Avast

  27 NİSAN 2006
 • grickle

  grickle

  22 AĞUSTOS 2006
 • Truc Minh

  Truc Minh

  23 Ocak 2011