SORU
17 Ocak 2011, PAZARTESİ


Kapatmak için ya da çözmek için?JİRA:

Bir çözülmüş ve JİRA kapalı bir sorun, hem yeniden açabilirsiniz. Pratik fark nedir? (farklı izinler/çözmek için gerektiren ayrıca yakın sorunları QA söz konusu ise örneğin)

Gidermek veya yakın olsun bizim takım içinde bazı fikir ayrılıkları var, ve doğru bir kurumu işaret ediyorum ve "böyle yapmalıyız".

CEVAP
17 Ocak 2011, PAZARTESİ


Tipik bir sorun, iş akışı insan çözer bu hata üzerinde çalışıyor, ve böcek açan kişi eğer çözünürlük kabul edilebilir olduğuna karar verir. Eğer varsa, onlar da yakın. Değilse, daha fazla tartışma/çalışma/çekişmeler için yeniden açmak hata.

Bunun istisnası, bir yinelenen olarak bir hata yinelenen, sık sık hata yapacak kişi işimize yaramaz, ve daha sonra hata kendilerine yakın olduğunu fark eder bir zaman. Ya da belki onlar bir yinelenen, açacağı kabul eder ve kapatır gibi çözmek.

IIRC, JİRA takım ve sorunları başvurusunu yapacak olan gruplar için uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir işlem Kur böylece oldukça esnek karmaşık (varsa) bir iş akışı var.

Düzenleme:Aslında kapanmış konuları yeniden ele bilmediğini fark ediyorum. Benim durumumda, genellikle insanların ne görüyorsanız aynı davranışlar mevcut hataları için sorun sistem arama çünkü olmuyor. Ve eğer şanslı iseniz, sık sık hatalar mevcut sorunlar hakkındaki herhangi bir soruşturma olmadan açıldı.

Bu varlık QA veya alan bir kişi "bu hatayı hatırlıyorum. gidecek dedi, Lanet olsun," asıl sahibinin bir süre sonra kapandı. sabit olduğunu söylediler Bu noktada, eski hatayı yeniden, ya da yeni bir tane oluşturun ve orijinal bağlantı kurabilirsiniz. Benim tercihim yeni bir hata olması ve yerine bağlantısını yeniden açmak için. Nedeni, "sorun, aynı davranışlar gösterebilir, ama tamamen farklı bir yol olabilir." yeni olmasıdır Bu genellikle çok genel hata mesajları, tükür zaman böyledir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • dhcrr's channel

  dhcrr's chan

  2 Ocak 2007
 • Disney Pets and Animals

  Disney Pets

  29 ŞUBAT 2012
 • soyacincautv

  soyacincautv

  14 NİSAN 2010

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR