SORU
22 AĞUSTOS 2008, Cuma


Kullanarak Dizeleri oluşturmak yerine onları maç için Düzenli ifade

Bana performans testleri için veri bir sürü oluşturmak için yardımcı olan bir Java programı yazıyorum. Olurgerçektenbenim jeneratör bu maçta olan şeyler yumurtlamazsa Strings için bir düzenli ifade belirtmek edebilmek için serin. Bunu yapmak için kullanabilirim ki zaten pişmiş dışarıda bir şey var mı? Yoksa bana yolun büyük bir kısmını orada alır hangi bir kütüphane mi?

Teşekkürler

CEVAP
22 AĞUSTOS 2008, Cuma


Düzenleme:

Yorumlarda da belirtildiği gibi, bir kütüphane Google Code de bunu başarmak için kullanılabilir: http://code.google.com/p/xeger

Ayrıca Mifmif önerdiği gibi https://github.com/mifmif/Generex bkz

Orijinal ileti:

Öncelikle, karmaşık bir regexp ile bu mümkün olabilir sanırım. Ama birlikte bir şeyler basit regexps için koymak gerekir.

Sınıf java kaynak kodu bir göz atın.açıklama.normal ifade.Desen, Düğüm örneklerini dahili bir gösterimini kullanır görürsünüz. Farklı desen bileşenlerin her Düğüm bir alt sınıf kendi uygulaması var. Bu Düğümler bir ağaç şeklinde düzenlenir.

Bu ağaç geçtiği bir ziyaretçi üreterek, jeneratör aşırı yüklü bir yöntem ya da birlikte bir şeyler kaldırım bu Oluşturucu bir tür aramak gerekir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Blue Lightning TV

  Blue Lightni

  9 EKİM 2011
 • Dan Gately

  Dan Gately

  13 AĞUSTOS 2006
 • EvilControllers

  EvilControll

  20 Ocak 2008