SORU
31 AĞUSTOS 2008, Pazar


Lucene.Net ve SQL Server

Herkes Lucene.NET kullanılan yerine sql server ile birlikte gelen tam metin arama kullanarak var?

Eğer öyleyse sen hayata nasıl ilgi duyarım.

Örneğin veritabanı her saat sorgulanan bir windows hizmeti lucene.net endeks sonuçları kaydedilmiş yazdın?

CEVAP
31 AĞUSTOS 2008, Pazar


Evet, anlattığın tam olarak kullandım. Sadece birden çok okuyan vardı çünkü iki hizmetleri - okumak ve yazmak için bir tane vardı ama. Sadece bir servis (yazar) ile yapılan ve web uygulama ve hizmetleri okuyucu gömülü yapabiliriz eminim.

Ben de kullandım lucene.net genel olarak bir veritabanı oluşturucu, ne var geri temelde DB ıd (endeksli e-posta mesajları), ve ben de bunu kullanmak için geri yeterli bilgi doldurmak için arama sonuçları ya da böyle dokunmadan veritabanı. SQL hemen hemen kimliğinin tespiti, KİMLİK vb seçmek gibi biraz yavaş, can tho büyük her iki durumda da çalıştı. Geçici bir tablo (sadece ID satır ile) yapma ve toplu ekleme bir dosya lucene çıktısı olan () ' dan sonra mesaj tablosuna katılarak bu dolaştık. Çok daha hızlı oldu.

Lucene mükemmel değil, ve KESİNLİKLE değil çünkü biraz ilişkisel veritabanı kutunun dışında düşünmek zorunda, ama ne yaptığını çok iyi oldu çok. Bir göz değer, ve, dediğim gibi, "özür dilerim," SQL bu SİTE MS yok. problem senin dizin yeniden gerek yok

BTW, 20-50million e-posta (ve yaklaşık 1 milyon tekil ekleri), lucene dizin yaklaşık 20 GB toplam sanırım ne ile karşı karşıya olduğumuzu, ve SQL veritabanı 250 GB ekleri.

Performans, en azından sadece bir düşün emin olmak için, fantastik ve tweak, senin faktörler dizin kesimleri birleştirdiğinde () birleştirme. Yok sorunu olan birden fazla segment, ama orada BÜYÜK bir sorun varsa denemeni birleştirme iki kesimi olan var 1mil öğeleri her, Ve sen bir izleyici iplik öldürür süreci çok uzun sürer..... (evet, bir süre bizim tekmeledi). Çok DÜŞÜK thinggie başına düşen belge sayısı max (yani, dont yaptığımız gibi maxint ayarlayın!)

Corey Trager bugtracker.net here Lucene.NET nasıl kullanılacağı belgelenmiş, DÜZEN.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • bunnyboxx

  bunnyboxx

  17 NİSAN 2008
 • Jabari Johnson

  Jabari Johns

  18 Ocak 2008
 • wwjoshdo

  wwjoshdo

  25 Mayıs 2009