SORU
31 Ocak 2011, PAZARTESİ


Maven diyor&; çözünürlük Kod: güncelleme aralığı" geçti kadar reattempted olmayacaktır quot;, burada belirtilen aralığı?

Maven için oldukça yeni duyuyorum. İçi obje repo için Nexus ve Artifactory deneme olmuştur.

Her ikisi de, ben bazen henüz düzenlemedim o 3. şahıs repo bazı gelen bir obje çarptı. Yani, maven istemci bir obje bulunabilir mi? " diyerek bir hata mesajı alırım. Nexus/Artifactory UI girip ihtiyacım olan Sanal/Proxy repo ayarlarım. Sorun değil.

O zaman, benim yerel makinede, maven istemci yeniden (olmadan-U) çalıştırın ve böyle bir şey getireyim:

Başarısızlık org bulmak için.jfrog.maven.annomojo:-plugin-maven anno:kavanoz:1.4.0 http://myrepo:80/artifactory/repo yerel olarak önbelleğe alınmış depo, çözünürlük güncelleştirme kadar reattempted olmayacak Kod aralığı geçtikten veya güncellemeleri - ^ zorlanıyorlar . [1]

ŞimdiBenbu, basitçe yeniden çalıştırabilirsiniz benim komut ne anlama geldiğini -U, anlar ve şeyler genellikle sorun varsa bir iş. Ancak, bu hata, çok sezgisel olmayan bir mesaj buldum ve iş benim yedek için çalışıyorum, biraz baş ağrısı. update interval Bu ayarı değiştirmek edebileceğim bir yer varsa anlamaya çalışıyorum etrafı kurcalamaya başladım. settings.xml dosyamı updatePolicy etiket olarak Artifactory ve Nexus cache period ayarları birkaç deneme çeşitli örneklerini denedim. Hiçbir şey herhangi bir fark yaratmak gibi görünüyor. Şok edici çünkü görünmüyor tam olarak ne ile ilgili ne updatePolicy ayar gibi görünüyor, ve nexus/artifactory, sanırım onların cache timeout ayarlar daha nasıl önbellek hataları kendi aralarında ve uzaktan 3. şahıs depoları.

Yani, bu benim soru vardır sanırım

 1. Bu hata iletisinde belirtilen update interval istemci tarafı veya sunucu tarafı bir ayardır?
 2. İstemci tarafı ise, bunu nasıl yapılandırabilirim?
 3. Sunucu tarafı ise, herkes/Nexus/Artifactory bu ayarları açığa nasıl biliyor mu?

CEVAP
25 Mayıs 2011, ÇARŞAMBA


İlgili yerel repo obje dizin indirmek için başarısız silerek bu sorunu çözmek için kullanıyorum. Bir dahaki sefere obje indirme yeniden tetiklenir maven komutunu çalıştırın. Bu nedenle istemci tarafında bir ayar olduğunu söyleyebilirim.

Nexus side (sunucu repo yan), bu sorunu bir zamanlanmış görev yapılandırma çözüldü. İstemci tarafı, bu önceden belirttiğin gibi-U, kullanılarak yapılır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Kassem G

  Kassem G

  25 EKİM 2006
 • kev5124

  kev5124

  9 Kasım 2008
 • TechBalance

  TechBalance

  12 HAZİRAN 2011