SORU
27 AĞUSTOS 2008, ÇARŞAMBA


MVC ASP.NET göç etmeli miyim?

Ben sadece StackOverflow takım 17 podcast dinledim, ve bunu araştırmaya karar verdim o yüzden ASP.NET MVC çok konuştular.

Ama önce buna değeceğinden emin olmak istiyorum. Ben zaten oluşturulan bir tabanı web uygulaması (diğer geliştiriciler için üzerine inşa etmek için bir proje başlıyor, bir kaç gün içinde ve de bunu bilmek istiyordum, dayanan deneyimini, eğer ben yaparım zaman öğrenmek temel MVC ve yeniden oluşturmak tabanı web uygulaması ile bu model.

Gerçekten değecek diye büyük artıları var mı?

EDİT: varolan bir proje değil, bir projenin başlamak üzere olduğunu, Eğer yapacak olursam şimdi olmalı


Ben sadece bunu buldum

Ancak, mevcut geri sunucuya post etkileşimleri için geri model kullanmaz. Bunun yerine, son kullanıcı endişeleri temiz ayrılmasını sağlamak ve test edilebilirlik yardımcı olan bir Denetleyici sınıf yerine-etkileşimleri tüm yol (ayrıca MVC tabanlı manzaralı hiçbir görünüm durumu veya sayfa yaşam döngüsü anlamına gelir).

Nasıl oluyor bu iş? Hayır görünüm durumu? Hiçbir olay?

CEVAP
9 EYLÜL 2008, Salı


Eğer WebForms ile oldukça mutlu bugün, belki ASP.NET MVC sizin için değil.

Çok uzun zamandır WebForms ile sinirli oldum. Kesinlikle yalnız değilim. Web üzerinden akıllı istemci, durumsal soyutlama aşağı ciddi bir şekilde karmaşık senaryolar tatili. HTML, Javascript ve CSS seviyorum. WebForms bunu benden saklamaya çalışıyor. Aynı zamanda çok karmaşık olmayan sorunlar için gerçekten karmaşık bazı çözümler vardır. Webforms da doğal olarak zor test etmek ve MVP kullanabilirsiniz, ancak web ortamı için harika bir çözüm değil...(MVC ile karşılaştırıldığında).

MVC size hitap edecek... - HTML üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız - sorunsuz ajax bir deneyim ve her Diğer gibi platform var - test edilebilirlik delip istiyorum anlamlı URL istiyorum - Geri gönderme & görünüm durumu sorunları ile uğraşmaktan NEFRET ediyorum

Ve çerçeve için Önizleme olarak 5, oldukça kararlı, çoğunlukla tasarım ve yükseltme zor değil. Önizleme 1 Uygulama başladım ve yeni önizleme birkaç saat içinde mevcut olan yükseltilmiş.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Jorrit Jongma

  Jorrit Jongm

  17 Ocak 2008
 • merumputdotcom

  merumputdotc

  24 ŞUBAT 2012
 • Trulia

  Trulia

  29 Kasım 2006

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR