SORU
18 Kasım 2008, Salı


Nasıl Android SOAP web hizmeti çağrısı

Bir sürü sorun standart SOAP/WSDL Android ile web servis çağrı hakkında iyi bilgi bulma yaşıyorum. Çok karmaşık belgeler ve referanslar da bulmak mümkün olduğum için "kSoap2" SAX ile elle ayrıştırma ve daha sonra bazı bit. TAMAM, sorun değil, ama standart web Hizmetleri aradığınız için iyi bir kütüphane olmalı diye düşündüm 2008.

Web hizmeti temelde bir NetBeans oluşturulur. Tesisat sınıfları oluşturmak için IDE desteği istiyorum. Sadece en şık en kolay/yolu Android tabanlı bir telefondan WSDL web tabanlı bir servis ile temasa geçmeleri gerekmektedir.

CEVAP
19 Kasım 2008, ÇARŞAMBA


Android SABUN kütüphane her türlü sağlamaz. Ya da kendi yazmak, ya da kSOAP 2 gibi bir şey kullanabilirsiniz. Not olarak, Diğerleri ve kendi projelerinde kSOAP2 derleme kullanmak mümkün olmuştur, ama olmadı.

Google, bugüne kadar, bir SOAP Kütüphanesi Android ekleyerek çok az ilgi göstermiştir. Bu benim için oldukça şüphe tabanlı bir DİNLENME hizmetleri, ve veri saklama formatı olarak JSON kullanarak doğru Web Hizmetleri akımlarını destek verirler. Ya da, mesajlaşma için XMPP kullanıyor. Ama bu bir varsayım sadece.

XML tabanlı web hizmetleri şu anda Android üzerinde önemsiz olmayan hafif bir iş değildir. Sen, bilmeden, araçlar için söyleyemem, ama daha iyi bir kütüphane olması gerektiğine ben de katılıyorum. Bu XmlPullParser SAX kullanarak kaydetmek mümkün olabilir, ama bu konuda fazla bir bilgim yok.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Excel Functions

  Excel Functi

  4 NİSAN 2010
 • george sarintzotis

  george sarin

  2 Aralık 2007
 • iBand IguJoo

  iBand IguJoo

  25 AĞUSTOS 2006