SORU
19 EYLÜL 2011, PAZARTESİ


Nasıl Windows 8 Metro uygulaması aynı makinede arka uç bir masaüstü uygulaması ile iletişim kurabilir?

UI arayüzü olduğu bir durumda windows için uygulamalar Yeni Metro stil kullanılarak inşa 8, ve bir iletişim kurmak ister .NET uygulama aynı yerel makinede masaüstünde çalışan (windows servis uygulaması gibi).

Ne formlar arası iletişim metro uygulaması ve masaüstü uygulaması arasında kullanılabilir?

Bir yorum burada bazı ilk bilgi veren Visual Studio takım, Pavel Minaev, alıntı için teşekkürler

Martyn Lovell'a göre, herhangi bir kasıtlı mekanizması yok ve bunun için kullanılabilecek bazı kasıtlı olarak kısıtlanır. Named pipes değil mi, örneğin, ne de bellek eşlenen dosyaları. Bağlanırken yuva (sunucu soketleri dahil), ama var localhost, sadece aynı uygulamayı bağlayabilirsiniz. Normal kullanabilirsin paylaşılan bir dosya "bilinen klasörler" (Belgeler, Resimler vs.), ama bu yoklama ve gerektirir oldukça basit bir hack. kullanıcıya görünür. this issue 0 * -- * yorum

Bozulan normal yaklaşımlar düşünüyordum kullanarak web Hizmetleri ya da okuma/yazma için bir veritabanı için bazı form iletişim oluyor, hem de olduğu gibi overkill zaman süreçlerini çalışır durumda aynı makine.

Ben burada mantık çalışıyor mu? Masaüstünde çalışan mevcut bir hizmet için önuç UI için metro uygulaması için bir neden göremiyorum. Ya da daha iyi sadece ön UI masaüstü (non-metro yani bir uygulama) üzerinde çalışan WPF kullanmaktır.

CEVAP
21 ŞUBAT 2012, Salı


Windows 8 için benim mevcut proje şu anda taşımaya çalışıyorum. NamedPipes XML üzerinden birbirleriyle konuşuyor, hangi windows servis ve Tepsi uygulaması oluşur. Bildiğiniz gibi Metro destek adlandırılmış kanallar yok. Tam dubleks bağlantı için TcpBinding ile sona erdi.

This post Ne işlevi desteklenir açıklar.

Metro müşteri tüketebilir XML server örnekhere.

Ayrıca Metro senkron XML kullanabilirsiniz unutmayın. Sadece asenkron Tasktabanlı sarıcı kullanmak zorundasın.

Ve sana bir soru için teşekkür ederim. Benim için bir nokta:) başlangıç iyiydim

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • bmarian22

  bmarian22

  22 Aralık 2007
 • Jana Williams

  Jana William

  17 AĞUSTOS 2011
 • ModNation Racers H.Q.

  ModNation Ra

  31 Ocak 2010

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR