SORU
5 ŞUBAT 2009, PERŞEMBE


Nasıl Windows diff patch başvurabilirim?

Diff patch oluşturabilirsiniz orada programlar var, ama bir kez uygulamak için çalışırken bir halt yaşıyorum. Bir yama dağıtmak için çalışıyorum, ve bunu uygulamak için nasıl bir kullanıcı bir sorum var. Her şeyi kendi başıma çözmeye çalıştım ve hiçbir fikrim yok olduğunu fark ettim ve bulabildiğim araçlarının çoğu komut satırı. (Komut satırı başa çıkabilirim, ama insanlar çok dostça bir GUI olmadan kayıp olurdu. O da bu amaç için uygun değildir.)

TortoiseSVN kullanarak denedim. Uygulamak istediğim bir yama var. Ben sağ yamayı ve "ekini Uygulayın." diyor TortoiseSVN alt menüsü altında bir seçenek var Tüm yaptığı boş bir pencere yukarı çekin.

İsabet Açın çalıştım. İki seçenek vardır: birleştirme ve unified diff uygulayın. (Yama biçimi, neyse ki unified diff.) Yama sorar ve bir klasör. ancak bu seçenek sadece düz çalışmıyor uygulayın: Nedense için sormayı unuttumdosya yama uygulamak!Yani TortoiseSVN sadece düz çalışmıyor. Bir yama ve bir dosya almak ve düzgün geçerli olacak Windows GUI tabanlı bir yardımcı program var mı?

EDİT: cevaplar şimdiye kadar Baktığımızda, Kaplumbağa sadece Eğer önceden belirlenmiş bir dosya varsa bunu yapacak gibi görünüyor. Burada öyle bir durum yok. SVN deposuna çıkmış olan bir dosya için bir yama uygulamak mümkün olmak istiyorum. Sadece SVN farklar kullanır ve onları oluşturmak ve onları uygulamak için nasıl bilmek zorunda olduğunu biliyorum, çünkü Kaplumbağa kullanarak çalıştı.

CEVAP
24 Mart 2011, PERŞEMBE


Ekini Uygulayın

TortoiseMerge İle:

 1. Ve mevcut SVN repo bir dizin bul aç
 2. Yeni bir dizin oluşturun "eğer zaten varsa.", birleştirir
 3. Hangi üzerine uygulamak istediğiniz dosyayı kopyalayın .yama dosyası
 4. Bir sonraki adıma devam etmeden önce ve svn deposuna EKLEMEK İŞLEMEK
 5. Sağ birleştirir tıklayın ve seçinApply patch.
 6. Çift tıklama listesinden dosya
 7. Diff yamalı dosyayı sağ bölmesinde görüntülenir
 8. Bu bölme ve hit tıklayınKaydetya da vermeDosya->Farklı Kaydet...

Eğer TortoiseMerge gelen açarsanız alternatif genç. Bu genç altında, dizin anlamına gelir "samimi" dizini adım 2 yukarıda: Screeny

WinMerge GUI ekran görüntüsü: Screeny

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • hytchme

  hytchme

  9 Mart 2014
 • LiveForGodsKingdom

  LiveForGodsK

  6 NİSAN 2008
 • martin shervington

  martin sherv

  7 EKİM 2011