SORU
22 Ocak 2010, Cuma


Neden Cuma günü dağıtmak için değil mi?

Joel FogCreek şirket politikası Cuma günü yazılım gemi değil o StackOverflow podcast #24 bahsetti. Ancak, neden o ayrıntı vermedi.

Katılıyorum. İşverenim, Perşembe akşamları açıyoruz. Temizleme için Cuma olduğumuz Kalite Güvence cevapsız herhangi bir hata (QA).

Ancak menajerim QA çıkmadan önce yazılımı test etmek için yeterli zaman yok bu olay Cuma geceleri göreve önerdi. Ne insanların hafta sonu hakkında planlar? Ve eğer Cuma gecesi açıyoruz, sonra temizleme için Cumartesi günü berbat cevapsız hatalar--çalışmak zorunda kalırdık.

Neden Cuma günü yazılım gemi değil mi?

() Emin değilim bu varsayım yapmamız gerektiğini*: tek çekirdek yazılım geliştirme ekibi bir saat diliminde yer alan kendi şirketin temel web uygulama dağıtma.

CEVAP
22 Ocak 2010, Cuma


Değilsadeceböcek meselesi. Diğer ilgili destek yükleri - kullanıcılar için yeni özellikleri açıklayan, performans sorunları olmadığını izleme olabilir.

Yeni bir sürüm olur genelde yani kısa spike destek faaliyet - zamanlama bunun için ne zaman orada daha az insan mevcut (ya da ne zaman var daha fazla kızgınlık zaman alınır) kötü bir fikir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • justintimberlakeVEVO

  justintimber

  2 EYLÜL 2009
 • picster

  picster

  20 NİSAN 2006
 • Unbox Therapy

  Unbox Therap

  21 Aralık 2010