SORU
12 Temmuz 2011, Salı


Neden Google 1 Benim fare hareketleri kayıt ediyor mu?

Bu sadece benim web sitesinde Google 1 kutusu: sayfalarında

enter image description here

Her fare bir olay ateşleniyor. Herkes ne yaptığını biliyor musun? Google (belki bir kez bu sefer Bing denemeliyim!) aradım ama kimse bu konuda yazılmış gibi görünüyor. Benim ziyaretçi tarama alışkanlıkları hakkında bilgi kaydı mı? KAPTAN bir çeşit insan gibi behviour tespit etmek için mi?

Örnek URL, chrome F12 tuşuna basın, zaman çizelgesi gidin ve kayıt tuşuna basın, Bu sayfanın etrafında farenizi hareket ettirin (plus olanlar bu soru, merak etme):

https://plusone.google.com/u/0/_/ 1/button?hl=en-US&jsh=r;gc/22224365-adc8a19e#url=http://stackoverflow.com/questions/6667544/google-1-recording-mouse-move&size=tall&count=true&id=I1_1310488711647&parent=https://plusone.google.com/u/0/_/ 1/button?hl=en-US&jsh=r;gc/22224365-adc8a19e#url=http://stackoverflow.com/questions/6667544/google-1-recording-mouse-move&size=tall&count=true&id=I1_1310488711647

Asıl önemli olan (görüyorum bu olacak bir popüler soru), sanmıyorum orada bir şey uğursuz arkasında, belki bile bir işe yaramaz obje/hata, ama eğer bunu yapmak için bir çeşit izleme, sanırım biraz aldatıcı.

Google 1 Gizlilik Politikası

http://www.google.com/intl/en/privacy/plusone/

1 Düğmesi Google Gizlilik Politikası

28 Haziran 2011

Google Gizlilik Politikası, kişisel bilgilerinizi nasıl açıklanır Google ürünleri ve hizmetleri, bilgileri de dahil olmak üzere kullandığınızda Google 1 düğmesini kullandığınızda sağladı. Buna ek olarak, aşağıdaki kullanmanız için ek gizlilik uygulamalarımız açıklanmıştır 1 düğme.

Bilgi toplamak ve nasıl paylaşıldığını

Google 1 düğmesini bilgileri herkese açık olarak paylaşmak için bir yoldur dünya ile. Google 1 düğmesi ve diğerleri almanıza yardımcı olur Google ve ortaklarımızdan kişiselleştirilmiş içerik. Bu gerçek ortada 1 diye bir şey Google ile birlikte 1 düğmesine tıkladığınız zaman görüntülediğiniz sayfa hakkında bilgi kaydedilir. 1 senin profil ismin yazılı bir açıklama olarak başkalarına görünür ve Google hizmetlerini (arama sonuçlarında gibi ya da fotoğraf Google Profili) ya da internette web siteleri ve reklamları başka bir yerde.

Sağlamak için 1 etkinlik hakkında bilgi kaydederiz Google hizmetlerinde daha iyi bir deneyim ve diğer kullanıcılar.

Google 1 düğmesini kullanmak için, ortak bir Google olması lazım Profili en azından adını içeren, tüm dünyanın görebileceği profili seçti. Bu ismi Google hizmetlerinde kullanılır ve bazı durumlarda bunu paylaşırken kullandığınız başka bir adı değiştirebilir Google Hesabınız altında içerik. Google profilinizi görüntüleyebiliriz e-posta adresi olan kişiler için kimlik belirleme veya diğer bilgi.

Toplanan bilgilerin kullanımı

Yukarıda tarif edilen kullanımlara ek olarak, bilgi sağlamak bizim ana tabi kullanılan Google Gizlilik Politikası.

Genel istatistikler kullanıcılar ile ilgili’ 1 aktivite ile paylaşabiliriz halk, kullanıcılar ve iş ortaklarımızla (yayıncılar, reklam verenler gibi veya bağlı siteler. Örneğin, “'luk bir yayıncı söyleyebiliriz 1 olur insanlar bu sayfa Tacoma, Washington'da.”

Seçimlerinizi

Senin de 1 sekmesinde öğeleri Listesi 1 olur görebilirsiniz Profil. O listeden tek tek öğeleri kaldırabilirsiniz.

Üçüncü taraf Web sitelerinde 1 öneriler görmekten vazgeçebilirsiniz (üçüncü şahıs siteleri) reklam da dahil olmak üzere insanların biliyorsun.

Veri (1, senin yeni gibi) yerel olarak tarayıcınızda saklar. Ve tarayıcınızda bu bilgilere erişmek temizlemek için mümkün olabilir ayarlar.

Daha fazla bilgi

ABD Safe Harbor gizlilik ilkelerine edinin. Daha fazlası için Safe Harbor hakkında bilgi ya da kayıt görmek Ticaret Bakanlığı'nın web sitesi.

CEVAP
18 Temmuz 2011, PAZARTESİ


Rastgele bir numara fare hareketleri ile jeneratör tohum gibi görünüyor.

Fare hareketi aşağıdaki hat boyunca bir şey kendisi yapar işleyicisi:

var b = ((event.X << 16)  event.Y) * (new Date().getTime() % 1000000);
c = c * b % d;
if (previousMouseMoveHandler) previousMouseMoveHandler.call(arguments);

d ** 4 ve c 1 olarak başlayan bir değişkendir.

Tüm bunlar hemen bir adlandırılmış özellik için atanmış bir işlevin değerlendirildiği kendisi bir anonim işlev, kapsam sarılır"". rasgele O döndü fonksiyonu şuna benzer:

var b = c;
b = parseInt(hash.substr(0,20), 16);
hash = MD5(hash);
return b / (d  Math.pow(16, 20));

hash, BTW, Bu sayfanın çerezleri MD5 hash, konum,* *8, Math.random() olarak başlar bir değişkendir.

Google, herhangi bir zamanda senaryoyu geri değiştirmek ve dolayısıyla bu analizi geçersiz kılabilir tabii ki (not)

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Klemens Torggler

  Klemens Torg

  11 Mart 2008
 • The Scary Snowman

  The Scary Sn

  1 ŞUBAT 2011
 • UrAvgConsumer

  UrAvgConsume

  1 Ocak 2012

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR