SORU
5 NİSAN 2011, Salı


Neden't Qt özel durum işleme kullanan yok mu?

Ben hep merak etmişimdir bu yana Qt kullanır hemen hemen her C özelliği standart ve bir harika ve yenilikçi bir yolu, ve ne zaman değil kullanın belirli bir özelliği, bu son derece geçerli ve uygulanabilir bir nedenle yapmıyor. O halde, neden hiçbir Qt sınıfları hiç throw kelime kullanmak ve throw Herhangi bir istisna mı? Asla Qt yazılı kodtry ... catch bir blok gerektiren onların arkasındaki mantık nedir?

Şahsen ben çok ve hiç veya Qt ile çalışan olup olmadığımı kullanmak ve her zaman hata kodları ve dönüş değerleri ile özel nesneler atmak yerine kendime yok. Ama neden ben kendi belgelerinde QException bir sınıf görmüyor musun? Bu Qt geliştiricileri açısı nedir?

CEVAP
5 NİSAN 2011, Salı


Tarihi nedenlerden dolayı, çoğunlukla. Derleyici özel durum desteği oldukça uzun bir zaman olgun aldı. Nokia gerekçe Tobias Hunger:

Qt başlatıldığında "istisnalar Qt tarafından desteklenmesi için gereken tüm Derleyiciler için mevcut değildi. Bugün API tutarlı tutmak için çalışıyoruz, özel durumlar kullanarak bir geçmişi var bu modüller genellikle yeni kod istisnalar kullanılarak eklenmiş olacak. İstisnalar Qt yeni bazı modüllerin kullanıldığını göreceksiniz."

Bu hemen hemen özetliyor bence.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:
Qt

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Associated Press

  Associated P

  18 EYLÜL 2006
 • Digital Bounds

  Digital Boun

  19 Temmuz 2013
 • thewinekone

  thewinekone

  17 Aralık 2005

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR