SORU
27 EKİM 2009, Salı


'PermSize' Java nedir?

Java Memory Management belge bakıyordum ve o anlayamadım hangi PermSize rastladım. Belgeyi saklar diyor ki, "JVM meta verileri", ama ben tam olarak meta ne anlama geldiğini bulamadım. mağazaları Araştırıyordum ve bir yerde değer bir nesne (kullanıcı tanımlı nesne) depolar okudum.

Ne tür nesnelerin orada saklanır? Bir açıklama ile bir örnek harika olurdu.

CEVAP
28 EKİM 2009, ÇARŞAMBA


Hızlı bir tanım "kalıcı nesil":

"Kalıcı nesil için kullanılır VM kendisini yansıtan veri tutun sınıf nesneleri ve yöntemi nesneler. Bu yansıtıcı nesneler doğrudan kalıcı ayrılarak nesil ve daha küçük olur diğer bağımsız nesiller." [ref]

Diğer bir deyişle, bu sınıf tanımları nereye (ve bu bir uygulama, reorganizasyon üzerine dersler ve/veya çok sayıda yüklenirse mesaj OutOfMemoryError: PermGen space alabilirsiniz açıklıyor).

UnutmayınPermSizebu ek-Xmxdeğer JVM seçenekleri kullanıcı tarafından belirlenen. AmaMaxPermSizeJVM büyümek edebilmek için izin verirPermSizebelirtilen miktar için. VM yüklendiğinde başlangıçtaMaxPermSizevarsayılan değeri (-server -client 64 MB için 32 MB) ama gerçekten ihtiyaç olana kadar bu miktar kadar sürmez. Eğer HEM set olsaydı diğer yandanPermSizeveMaxPermSize256, toplam 256 MB yığın tarafından ek arttığını fark eder-Xmxayar.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Commander Chalkboard

  Commander Ch

  20 Ocak 2014
 • olinerd

  olinerd

  23 AĞUSTOS 2007
 • Tracy Hairston

  Tracy Hairst

  22 Mayıs 2009

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR