SORU
6 EKİM 2008, PAZARTESİ


Python Listesi vs Dizi ne zaman kullanılır?

Eğer 1d bir dizi oluştururken, bir Liste olarak uygulamak, ya da başka bir 'dizi' standart kütüphane modülü. kullanabilirsiniz Her zaman 1d diziler için Listeler kullandım.

Nedeni ya da dizi modülü yerine kullanmak isterdim burada durum nedir?

Performans ve bellek optimizasyonu için mi, ya da kaçırdım zaten bilinen bir şeyi?

CEVAP
6 EKİM 2008, PAZARTESİ


Temelde, Python listelerinin çok esnek ve tamamen heterojen tutabilir, rastgele veri, ve amortized constant time çok verimli eklenmiş olabilir. Eğer dizinizi zaman verimli ve sorunsuz küçültmek için gerekiyorsa, gitmek için yol. Ama kullanıyorlarbir sürü C diziler daha fazla alan.

array.array türü, Diğer taraftan, sadece C diziler üzerinde ince bir sarıcı. Homojen veri, aynı türdeki tüm sadece ve sadece bellek sizeof(one object) * length bayt kullanır tutabilir. Çoğunlukla, bir uzantısı veya bir sistem çağrısı (örneğin, ioctl fctnl) C bir dizi ortaya çıkarmak için ihtiyacınız olduğunda kullanın. Ayrıca bir temsil için iyi bir yoldurkesilebiliro kadar string (array('B', bytes)) aslında Python 3.0 kullanılabilir hale gelir.

Eğer yapmak istiyorsanız ancakmatematiksayısal verilerin homojen bir dizi, daha sonra otomatik olarak çok boyutlu karmaşık diziler üzerinde işlemleri vektörize olan NumPy, kullanarak kapalı daha iyi.

Uzun lafın kısası: array.array sebep için verilerin homojen C bir dizi istediğinizde kullanışlıdırmatematik yapıyor.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ben Vivona

  Ben Vivona

  24 Ocak 2010
 • TimMinchinLive

  TimMinchinLi

  23 ŞUBAT 2009
 • UlyssesForever's channel

  UlyssesForev

  28 ŞUBAT 2012

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR