SORU
20 EKİM 2008, PAZARTESİ


Ruby yerli iPhone uygulamaları geliştirebilir misin?

Merhaba iPhone geliştirme içine arıyorum, ve Objective-C benim tercih edilen bir dil olması değildir. Şu anda görebildiğim kadarıyla Ruby iPhone şu anda Cocoa Touch konuşmak için kullanılamaz.

Benim sorum, yanılıyor muyum? Cocoa Touch uygulamaları geliştirmek için iPhone Ruby kullanabilir miyim. Ve gelecek iPhone Ruby gibi ne arıyor acaba?

CEVAP
9 Kasım 2008, Pazar


İPhone OS, () SystemVeteran eğer çalıştırılabilir. bellek yazılabilir bölümleri işaretlemek için kullanmaya çalışırsanız başarısız olur Bu çalışma zamanında oluşturmak için libffi Objective-C yöntemi işleyicileri kullanan RubyCocoa (ve muhtemelen) MacRuby gibi köprüler kırılır. Bu her zaman böyle değildi çünkü tasarım gereği olduğuna inanıyorum.

Sonuçta, bu daha fazla teknoloji platformu siyaset meselesi değil, ama bunun için teknik bir çözüm var. Zamanında özel yöntem işleyicileri oluşturmak yerine, gerektiği gibi, aslında köprüleme işlemi tamamen veri odaklı atanan yeniden konfigüre edilebilir olanlar bir havuz derleme. Bildiğim kadarıyla, bu henüz RubyCocoa veya MacRuby yapılıyor.

Düşünün başka bir önemli şey çalışma zamanları Objective-C derlenmiş önemli ölçüde daha büyük olabilir derlenmiş Ruby ve RubyCocoa uygulamalar yapabilirsiniz. Eğer bu kütüphaneler iPhone'da mevcut olsaydı, bu bir sorun olmazdı, ama eğer RubyCocoa çalışma olsaydı bile şu an için, dağıttığınız uygulamalar için kullanmak istemeyebilirsiniz.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Adam Khoury

  Adam Khoury

  23 Ocak 2008
 • Marissah Simonini

  Marissah Sim

  25 HAZİRAN 2013
 • Troy Hunt

  Troy Hunt

  29 EYLÜL 2011

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR