SORU
20 EKİM 2008, PAZARTESİ


Ruby yerli iPhone uygulamaları geliştirebilir misin?

Merhaba iPhone geliştirme içine arıyorum, ve Objective-C benim tercih edilen bir dil olması değildir. Şu anda görebildiğim kadarıyla Ruby iPhone şu anda Cocoa Touch konuşmak için kullanılamaz.

Benim sorum, yanılıyor muyum? Cocoa Touch uygulamaları geliştirmek için iPhone Ruby kullanabilir miyim. Ve gelecek iPhone Ruby gibi ne arıyor acaba?

CEVAP
9 Kasım 2008, Pazar


İPhone OS, () SystemVeteran eğer çalıştırılabilir. bellek yazılabilir bölümleri işaretlemek için kullanmaya çalışırsanız başarısız olur Bu çalışma zamanında oluşturmak için libffi Objective-C yöntemi işleyicileri kullanan RubyCocoa (ve muhtemelen) MacRuby gibi köprüler kırılır. Bu her zaman böyle değildi çünkü tasarım gereği olduğuna inanıyorum.

Sonuçta, bu daha fazla teknoloji platformu siyaset meselesi değil, ama bunun için teknik bir çözüm var. Zamanında özel yöntem işleyicileri oluşturmak yerine, gerektiği gibi, aslında köprüleme işlemi tamamen veri odaklı atanan yeniden konfigüre edilebilir olanlar bir havuz derleme. Bildiğim kadarıyla, bu henüz RubyCocoa veya MacRuby yapılıyor.

Düşünün başka bir önemli şey çalışma zamanları Objective-C derlenmiş önemli ölçüde daha büyük olabilir derlenmiş Ruby ve RubyCocoa uygulamalar yapabilirsiniz. Eğer bu kütüphaneler iPhone'da mevcut olsaydı, bu bir sorun olmazdı, ama eğer RubyCocoa çalışma olsaydı bile şu an için, dağıttığınız uygulamalar için kullanmak istemeyebilirsiniz.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Andrea Lewis

  Andrea Lewis

  14 Mart 2013
 • Blue Lightning TV

  Blue Lightni

  9 EKİM 2011
 • ThisWeekYT

  ThisWeekYT

  14 Mart 2013

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR