SORU
5 Temmuz 2011, Salı


Saklı yordam yavaş web çağrıldığında, Management Studio hızlı

Delicesine web uygulamasından deniyor her seferinde kez bu saklı yordamı var.

Sql Profiler kovdum ve zaman ve sonunda bunları buldum çağrıları takip:

 1. Yürütülen tablolardan içinde MS SQL Management Studio ile aynı değişkenler (aslında kopyaladığım yordam çağrısı sql profil izleme ve ran): tamamlanmadan 5~6 saniye Ort.
 2. Ama web uygulaması çağrıldığında, web sayfamda aslında o zamanlar çok 30 saniye (iz) fazla sürer.

Benim web uygulama kendi kullanıcı olması dışında her şey aynı (aynı veritabanı, bağlantı, server vb) Ben de sorguyu çalıştıran stüdyoda doğrudan web uygulamasının kullanıcı ile denedim ve çalışmıyor fazla 6 sn.

Çok kafa karıştırıcı yani, Nasıl oluyor nasıl bulabilirim?

Kan kurşun ^ kullandığımız gerçeği ile alakası yok varsayıyorum . İzleme gibi DAL katmanları veya Masa adaptörleri açıkça gecikme gerçek bir prosedür olduğunu gösterir. Bunu diyorum, o kadar.

Çok teşekkürler.

EDİTÖğrendim this link ADO.NET ayarlar. ARITHABORT doğru - iyi çoğu zaman ama bazen bu olmuyor ve önerilen çözüm olur with recompile seçeneği saklı proc. Benim durumumda, ama bir şey buna çok benzer olduğunu düşünüyorum işe yaramıyor. Herkes ADO.NET ne yaptığını bilir veya spec nerede bulabilirim? teşekkürler.

CEVAP
5 Temmuz 2011, Salı


Ortaya geçmişte benzer bir sorun yaşadım, bu soru için bir çözüm görmek için can atıyorum. OPERASYON Aaron Bertrand yorum SQL Server: Query times out when executed from web, but super-fast when executed from SSMS yol açtı ve yinelenen bir soru değil, cevabı çok iyi sizin durumunuz için geçerli olabilir.

Aslında, SQL Server bozuk önbelleğe yürütme planı olabilir gibi geliyor. Yazıyorsun en kötü plan ile web server, ama SSMS toprakları üzerinde farklı bir planı olduğundan farklı bir ayar üzerinde ARITHABORT bayrak (hangi başka hiçbir etkisi üzerinde belirli bir sorgu saklı proc/).

Başka bir örnek: ADO.NET calling T-SQL Stored Procedure causes a SqlTimeoutException, daha kapsamlı bir açıklama ve bir çözüm göremiyorum.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • EminemMusic

  EminemMusic

  9 ŞUBAT 2007
 • Grace Su

  Grace Su

  6 Ocak 2006
 • Menglong Tav

  Menglong Tav

  18 Temmuz 2010