SORU
12 Ocak 2012, PERŞEMBE


Sıkıştırılmış Dizeleri düştü olmak için destek.

Bu oracle sayfada Java HotSpot VM Options varsayılan olarak kullanılabilir olarak ve -XX: UseCompressedStrings listeler. Java 6'da ancak 29 bir uyarı raporları varsayılan olarak kapalı ve Java 7 güncelleme 2 güncelleme

Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM warning: ignoring option UseCompressedStrings; support was removed in 7.0

Herkes bu seçeneği kaldırarak arkasındaki düşünce biliyor mu?


sorting lines of an enormous file.txt in java

-mx2g, Bu örnek, Java 6 off seçeneği ile 4.541 saniyede ve 5.206 ikinci güncelleme 29 aldı. Sabit performans etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Not: Java 7 update 2 sıkıştırılmış dize gerektirir sadece 1.0 GB sıkıştırılmış dizeleri 1.8 GB gerektirir olmadan 2.0 G ise Java 6 update 29 gerektirir.

CEVAP
24 NİSAN 2012, Salı


Aslında, bu seçenek SPECjBB performansını artırmak için eklenmiştir. Kazanımlar işlemci ve DRAM arasında düşük bellek bant genişliği gereksinimleri nedeniyle. Ve bayt yükleme depolama bayt[] 1/2 tüketir char bant genişliği karşı chars[].

Ancak, bunun da bir bedeli var. Kodu eğer iç dizisini bir bayt olup olmadığını belirlemek için[] veya char[]. Bu iş yükünü bellek ise CPU zamanı alırbant genişliğikısıtlı bir performans regresyon neden olabilir. Ayrıca kodu bir bakım fiyat ekledi karmaşıklığı nedeniyle.

Yeterli üretim gibi önemli kazanımlar (belki SPECjBB hariç) gösterdi yükleri yoktu çünkü seçeneği kaldırıldı.

Bu başka bir açı vardır. Seçeneği yığın kullanımını azaltır. Yürürlükteki Dizeleri, 1/2 tarafından bu Dizeleri bellek kullanımını azaltır. Bu açı seçeneği kaldırma anda kabul değildi. Bellek bu iş içinkapasite(yani sınırlı yığın alanı ile kaçmak zorunda ve GC çok zaman alır) kısıtlı, bu seçenek yararlı olabilir.

Yeterli bellek varsakapasiteüretim gibi kısıtlı yükleri seçeneği dahil edilmesini haklı çıkarmak için, o zaman bulunabilirbelkiseçeneği geri gelecek.

3/20/2013 düzenleme:Ortalama sunucu yığın dökümü Dizeler alanının %'ini kullanır. En Dizeleri sıkıştırılabilir. Eğer bu seçeneği yeniden ortaya çıkar, bu mekanın yarısı (örn: ~12%) kurtarabilir!

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • khloe brooks

  khloe brooks

  25 Temmuz 2011
 • technodromeband's channel

  technodromeb

  28 NİSAN 2011
 • TeeMayneTV

  TeeMayneTV

  27 Kasım 2010