SORU
19 Mart 2009, PERŞEMBE


SSE SSE2 ve SSE3 için GNU C

Bana SSE, SSE2 hız ve GNU C SSE3 için basit bir öğretici var mı ? Nasıl SSE kod optimizasyonu yapabilir misin?

CEVAP
19 Mart 2009, PERŞEMBE


Üzgünüm öğretici bilmiyorum.

En iyi bahis (IMHO)" Intel (genellikle) tek SSE talimatları sarmak için işlevleri sağlar. "içsel üzerinden SSE kullanmaktır Bu dosyalar *mmintrin adlı dahil bir dizi üzerinden yapılır.h e.g xmmintrin.h orijinal SSE komut seti.

Reference Manual iyi bir fikir Intel'in Optimizasyonu içeriği ile tanıdık başlar (ön tanımlı bir örnek için bölüm 4.3.1.2) ve SIMD bölümleri okuma gereklidir. Yönerge, her öğretim belgelerine "karşılık gelir fonksiyonu." iç içerdiğini de referans kılavuzları çok yararlı, çok set,

Yapınharcamak biraz zaman teftiş çevirici üretilen derleyici ön tanımlı (öğreneceksiniz çok) ve profil oluşturma/performans ölçümü (olacak önlemek vakit SSE-ıng kod için küçük bir dönüş çabası).

Güncelleme 2011-05-31:Bazıları çok güzel olduğunu Agner Fog biraz yayılmış olsa da optimization PDFs (thanks) (e.ön tanımlı ve vektörleştirme kapsama g bölümü second one first one ve Bölüm 5, 12). Bu değil tam olarak öğretici malzeme (aslında "bu kılavuzları olmayan yeni başlayanlar için" Uyarı) ama onlar haklı olarak tedavi SIMD (kullanılmış) Migros, ön tanımlı ya da derleyici vektörleştirme) olarak sadece bir bölümünün büyük optimizasyon Araç Kutusu.

Güncelleme 2012-10-04:nice little Linux Journal article gcc vektörü üzerinde bir ön tanımlı bir söz burada hak ediyor. Sadece SSE daha genel (çok PPC ve KOL uzantıları kapsar). Intel dikkatimi çekti last page, "intrinsics manual" bu referans iyi bir koleksiyonu var.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • AFISHAL

  AFISHAL

  7 Mart 2009
 • Sams Page :D

  Sams Page :D

  15 Mart 2009
 • UKF Dubstep

  UKF Dubstep

  29 NİSAN 2009

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR