SORU
20 Temmuz 2010, Salı


Varlıkların ses dosyası çal

Aşağıdaki kodu var:

AssetFileDescriptor afd = getAssets().openFd("AudioFile.mp3");
player = new MediaPlayer();
player.setDataSource(afd.getFileDescriptor());
player.prepare();
player.start();

Sorun, bu kodu çalıştırdığımda, tüm ses dosyalarını çalma sadece istediğim ses dosyası oynamak yerine alfabetik sırada varlıklar dizinde başlar. Neyi yanlış yapıyorum? Daha iyi bir şekilde varlık dizinden ses dosyalarını çalmak var mı?

Takip sorusu: Varlıkların dizinde ses dosyaları tutmak ve res onları tutmak/raw dizin arasında bir fark var mı? Eğer varlıkları eğer kimlikleri anlamıyorlar aslında yanı sıra dizin. Eğer ses çiğ klasör/res dosyaları taşınırsam o zaman setDataSource() ıd parametresi yok çünkü MediaPlayerler tekrar kullanma konusunda bir sorunum var. Sorun, bu tür bir kullanım için iyi bir kılavuz bulamadım.

CEVAP
2 AĞUSTOS 2010, PAZARTESİ


player.setDataSource(afd.getFileDescriptor(),afd.getStartOffset(),afd.getLength());

Versiyonu ise varlıklar içinde sadece bir dosya olsaydı işe yarardı dizin. Varlık dizin içeriğini aslında 'gerçek dosya'değil disk üzerinde. Bunların hepsi bir arada, birbiri ardına yerleştirilir. Eğer bunu yaparsanız, kaç tane okumak, nereden başlayacağını belirtmek ve oyuncu olacak sonuna kadar (diğer bir deyişle, varlıklar tüm dosyaları oynamaya devam edecektir okumak dizin)

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • AceHoodVEVO

  AceHoodVEVO

  12 Mayıs 2009
 • DetroitBORG

  DetroitBORG

  29 Temmuz 2008
 • Menglong Tav

  Menglong Tav

  18 Temmuz 2010

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR