SORU
25 EYLÜL 2008, PERŞEMBE


Yeni sayfa JavaScript kullanarak yükleme olmadan tarayıcıda URL değiştirme

Nasıl ki bir JavaScript eylem olabilir bazı etkileri hakkında geçerli sayfa ama olur da değişiklik URL tarayıcı eğer öyleyse kullanıcı hits yeniden veya yer imi yeni URL kullanılır?

Ayrıca eğer geri düğmesini orijinal URL yeniden olsaydı çok daha iyi olurdu.

URL JavaScript durumunu kaydetmek için çalışıyorum.

CEVAP
25 EYLÜL 2008, PERŞEMBE


Eğer sende istersen iş tarayıcılar yok destek history.pushState history.popState ancak, "eski" yol için ayarlanmış parça tanımlayıcısı, hangi vermeyecek bir sayfayı yeniden yükleyin.

Temel fikir için set window.location.hash özellik için bir değer içeren her durumu bilgileri gerekir, o zaman da kullanın window.onhashchange event veya eski tarayıcılar olan yok destek onhashchange (YANİ < 8, Firefox < 3.6), düzenli olarak kontrol edin eğer karma değişti (kullanarak setInterval örneğin) ve güncelleme sayfası. Ayrıca başlangıç içeriği ayarlamak için sayfa yük üzerinde hash değerini kontrol etmek gerekir.

Eğer jQuery kullanıyorsanız tarayıcı destekler hangisi kullanacak hashchange plugin bir şey var. Diğer kütüphaneler için eklentiler de vardır eminim.

En çok dikkat etmen gereken tek şey tarayıcı eşleşen bir kimlik ile herhangi bir öğe için kaydırma çünkü sayfasında kimlikleri ile çarpışması.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BigBoyTV

  BigBoyTV

  25 EYLÜL 2013
 • H3Ctic (old channel)

  H3Ctic (old

  23 Mart 2011
 • Peyton

  Peyton

  28 Aralık 2008

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR