SORU
28 EKİM 2010, PERŞEMBE


Yuva ajax/KÖŞELERİ eski Web?

Tüm tarayıcılar kullanıldığında web yuva ajax demode olacak?

Gerçek zamanlı olarak web yuva veri getirme ve veri güncelleme için ihtiyaç neden, neden ajax ihtiyacım olsun ki? Eğer ajax sadece uygulama başladıktan sonra veri getirmek için kullanırsam bile ben hala eğer bu veriler bir süre sonra değişip değişmediğini görmek isteyebilirsiniz.

Ve web soketleri aynı menşe için çapraz etki alanı veya sadece mümkün olacak mı?

CEVAP
28 EKİM 2010, PERŞEMBE


WebSockets AJAX tamamen demode olacak ve WebSockets etki yapabilir.

AJAX

AJAX mekanizmaları düz web sunucuları ile kullanılabilir. En temel düzeyde, AJAX sadece bir HTTP isteği yapmak için bir web sayfası için bir yoldur. WebSockets çok daha düşük düzeyde protokol ve WebSockets bir server (Web sunucusu yerleşik, tek başına, ya tek başına bir sunucu için web sunucusu gelen proxy) gerektirir.

WebSockets, kadraj ve yük uygulama tarafından belirlenir. /XML/ileri geri istemci ve sunucu arasında JSON HTML gönderebilirsin, ama zorunda değilsin.AJAX HTTP. WebSockets HTTP samimi bir el sıkışma vardır, amaWebSockets HTTP. WebSockets HTTP daha ham yuva (kasıtlı olarak) daha yakın olan iki yönlü bir protokoldür. Bu WebSockets veri UTF-8 standardı geçerli sürümünde kodlanmış yükü ama bu değişti/gelecek sürümleri genişletilmiş olması muhtemeldir.

Muhtemelen her zaman tüm müşterilerine WebSockets doğal destek olduğu bir dünya bile AJAX tür istekler için bir yer olacak. WebSockets AJAX yetenekli değil ya da çok az yetenekli (çünkü WebSockets iki yönlü ve çok daha düşük kendi yükü) olduğu durumlar çözmek için çalışıyor. Ama WebSockets AJAX için kullanılan her şey değiştirmez.

Çapraz Etki Alanı

Evet, WebSockets destekler çapraz etki alanı. Bağlantı kur, ilk el sıkışma kökenli ilke bilgi iletişim kurar. Sayfa tipik bir el sıkışma bir örnek gösterir wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/WebSockets

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Besnik Ibrahimi

  Besnik Ibrah

  27 Mart 2010
 • John Lynn

  John Lynn

  8 Ocak 2010
 • maxman.tv

  maxman.tv

  29 EKİM 2013

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR