SORU
3 HAZİRAN 2011, Cuma


'' doğrudan floatleft gibi css sınıf isimleri iliştirilmiş bir stil Kaçınılması gerektiğini anlatmak?

Birçok web sitesi, sınıf iliştirilmiş bir stil açıklayan, , , *, **smallalignrightclearfloat2 6* vb gibi sınıf adları kullanın. Bu yeni içerik yazarken kolayca (örneğin) unsurunu <div class="clearfloat">...</div> istediğiniz gibi davranmasını sağlamak için sarabilirsiniz çok mantıklı görünüyor.

Benim sorum, adlandırma sınıfları bu tarz içeriği sunumdan ayırmak fikrine karşı çıkmıyor mu? Bir öğe üzerinde class="floatleft" koyarak açıkça HTML belge içine tanıtım bilgileri koyuyor.

Bu gibi sınıf isimleri ekli tarzı Kaçınılması, ve eğer öyleyse orada ne doğrudan açıklamak gerekir?


Açıklığa kavuşturmak için, bu sadece sınıflar adına bir soru değil. Örneğin anlamsal olarak doğru bir belge bir şey gibi görünebilir:

<div class="foo">Some info about foo</div>
...
<div class="bar">Info about unrelated topic bar</div>
...
<div class="foobar">Another unrelated topic</div>

Tüm bu divs yüzer temizlemek gerekir ki, css gibi görünecektir:

div.foo, div.bar, div.foobar {
  clear:both;
}

Bu class="clearfloat" Bir tek aynı amaca hizmet edecek ise bu elemanlar takas artar sayısı olarak çirkin almaya başlıyor. Grup elemanları bağlı stillerini temel tavsiye eğer bu görsel bilgi HTML içine ürperti verir. CSS tekrar önlemek için mi?


Güncelleme: Tüm cevaplar için teşekkürler. Genel fikir anlamsal isimleri lehine bu sınıf adlarını önlemek, ya da en azından idareli kullanmak için bakım engel olmamak şartıyla, gibi görünüyor. Önemli olan düzeni değişiklikleri biçimlendirme için aşırı değişiklikler birkaç kişi küçük değişiklikler eğer genel bakım kolaylaştırıyor sorun olduğunu söyledi rağmen) istemeyecek bence. CSS kodu daha küçük çocuklar için bir diğer yöntem öneren kişilere teşekkür ederim.

CEVAP
3 HAZİRAN 2011, Cuma


Senin kadar yeniden tasarım harika narrow sarı vurgulanır, center daha sola çevirir, ve floatleft şimdi sen aradın görüntü sağdaki ait.

Ederim itiraf etmek günah kullanarak floatleft clear CSS sınıf isimleri, ama çok daha kolay korumak için CSS eğer seçtiğiniz isim, bu ilişki semantik anlam içeriği gibi feedback heroimage.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BioHunta

  BioHunta

  28 Mayıs 2006
 • Grace Su

  Grace Su

  6 Ocak 2006
 • HowtoDrawAndPaint

  HowtoDrawAnd

  24 EKİM 2010