SORU
25 Ocak 2010, PAZARTESİ


' linux bir süreç Hazırda Beklet '

Mümkün '' linux bir süreç?kış uykusuna mı 'Hazırda Beklet' dizüstü bilgisayar, tüm belleği diske bir işlem tarafından kullanılan yazmak için RAM kadar ücretsiz ederim. Sonra ben '' ben.süreç devam edebilirsiniz e, bellek tüm verileri okuma ve RAM geri koymak ve benim işlemine devam edebilirim?

Teşekkür ederim.

CEVAP
26 Ocak 2010, Salı


Neden bahsediyorsun tam olarak ne yapar bir program olan CryoPID, korumak için kullanılır. Bir programın Adres içeriğini alanı, VDSO, dosya tanımlayıcısı referanslar ve daha sonra yeniden olabilir bir dosyaya Birleşik Devletleri yazar. CryoPİD kullanılabilir olduğunu hiç zaman başladı Linux kendini kanca ve tamamen kullanıcı alanı (aslında, hala, dağıtım / kernel / güvenlik ayarlarınıza bağlı olarak çalışır) çalıştı.

Sorunları (gerçekten) yuva bekleyen RT sinyalleri, çok sayıda X11 sorunları, abone olarak giriş önbelleğe alma getpid() diğerleri arasında uygulama. Rasgele (özellikle) VDSO Bernard üzerinden geçtim sonra birkaçımız üzerinde çalışmak için aşılmaz olduğu ortaya çıktı. Ancak, eğlenceliydi ve çok sayıda Yüksek Lisans Tezi konusu oldu.

Eğer sadece tefekkür programı kurtarabilir çalışan devlet ve Yeniden Başlat doğrudan devlet, çok .. çok .. daha kolay sadece kaydetmek bilgilerden içinde programın kendisi, belki de zaman hizmet veren bir sinyal.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Epic Tutorials for iPhone, iPad and iOS

  Epic Tutoria

  18 EYLÜL 2011
 • KittiesMama

  KittiesMama

  10 AĞUSTOS 2008
 • Megan Parken

  Megan Parken

  19 Temmuz 2009