SORU
12 EYLÜL 2008, Cuma


Adobe Flex nedir? Sadece II Flash mı?

Soru

Tamam, tüm fısıltılar ve basın açıklaması bingo giderek kafam karıştı.

 • Flash ve flex arasındaki ilişki nedir:
  • Flash (çok uyumlu) değiştirin
  • Flash geliştirmek
  • Flash bir sonraki sürümü ama yine de uyumlu aslında
  • Ayrı teknolojinin bir arada
  • ???
 • Eğer Flaş şimdi başlıyorum, sadece Flex için geleyim mi?

Takip

Duyduğuma Tamam, bulmaca üç farklı parça var

 • Flash
  • Grafik düzenleyici yapmak için kullanılan "Flash Filmleri", yani görsel yönü üzerinde duruluyor bir IDE "" (CS3? Resmen Flaş Flaş
  • Görüntü eklentileri için resmi adı ("Download Flash Artık!") ıe
  • Tüm teknoloji yığını için genel bir referans
  • Editörü açısından, doğrusal bir zaman çizelgesi editörü göre, en karmaşık etkileşimli animasyonlar için kullanılır.
 • Kullanılabilir
  • "Flash" programlama dili
 • Flex
  • Kodlama/programlama üzerinde duruluyor Adobe Flash IDE boy "(Flex Builder?) Flash
  • Flash artırır ve kolaylaştırır Flaş bir kütüphaneprogram(Flex SDK?)
  • Bir zaman çizelgesi Flash IDE olduğu gibi) ve böylece "standart" uygulamaları daha kolay yapılır. bağlı değil

Bu doğru mu?

CEVAP
16 EYLÜL 2008, Salı


TerimFlashşartlar, aşağıda tanımlanan, "diyerek tam olarak ne demek istediğini belirtmeden" kafa karıştırıcı ve yanıltıcı olabilir. Flash bence başka birini içerebilir Konuya bir örnek: "" eğer söz konusu. Flash derken özellikle ne demek emin değilim Flash Player mı? Geliştirme aracı? Veya Adobe dediği giren teknolojilerin tüm koleksiyonu "Flash Platformu"? Net tüm bu yardım için, benimle aynı terminoloji burada kullandığımız tüm teknolojileri Flash ve Flex içerik oluşturma dahil tanımlayalım:

Flash Playerzengin medya için bir çalışma zamanı tarayıcıda içerik. Orada da aynı şekildeFlash Liteeski veya düşük-uç mobil cihazlarda Flash içeriğini çalıştırmak için, veAdobe AIRFlash Player, içerik yazarlarının dosya sistemi gibi şeylerle, pencere sistemleri entegre etmek için yerel masaüstü ve mobil uygulamalar yayınlamak için izin uzanır ve cihazın sensörleri, ivme ve kamera gibi. Topluca, Adobe olarak bu ifade ederFlash çalışma zamanları.

Profesyonel Flash(genellikle denirFlash geliştirme aracıveyaIDE Flash) geleneksel olarak birincil uygulama Flash Player üzerinde çalışan içerik oluşturmak için kullanılır olmuştur. Çok tasarımcı zaman çizelgesi, katmanlar ve görsel çizim araçları ile yürütmektedir. Yazılım geliştiriciler bu uygulama ve daha fazla kod odaklanan diğer geliştirme araçları ile karşılaştırıldığında, sınırlı, Builder (aşağıya bakınız) Flash gibi kafa karıştırıcı bulabilirsiniz. Birisi, "Flash", genellikle Flash geliştirme aracı demek, ama bu her zaman böyle değil. bir şeyler yaptım diyor Bu nedenle her zaman herhangi bir karışıklığı önlemek için açıklığa kavuşturmak için.

Kullanılabilirbirincil programlama dili tarafından desteklenen Adobe Flash çalışma zamanları hedef. Güncel sürümünü ActionScript 3 (kısaltılmış olarakAS3Flash Player 9 desteklenmiştir.), İçerik yöntemine giden eski sürümleri ile oluşturulan hala en son sürüm Flash Player çalıştırmak olabilir, ama yeni özellikler yeni içerik oluşturmak için ActionScript 3 kullanarak desteklenir.

Flexteknolojileri topluluğu Adobe Flash çalışma zamanları, hedef zengin uygulamalar oluşturmak için tasarlanmıştır. "Flex" daha önce "Flex markası Flex çerçevesi üzerinde daha fazla odaklanmış ve SDK oluyor, aşağıda açıklandığı." Flash aynı belirsizlik söyleyerek rağmen

Flex SDKderleyici, komut satırı hata ayıklayıcı, ve Flex çerçevesinde oluşur. Dahil Derleyiciler şunlardır: 1. Flash Player çıktı MXMLC, bir kaydeder ve YAPTI derleyici dağıtım için son SWF dosyası. 2. , TSK dosyalarını verir ActionScript için statik kitaplık bir derleyici COMPC. 3. ASDOC, Dokümantasyon jeneratör derleyici teknolojisi üzerine kurulu.

Flex çerçevesiActionScript sınıfları bir koleksiyon, Zengin Internet Uygulamaları oluşturmak için tasarlanmıştır. Kullanıcı arabirimi denetimleri, web Hizmetleri ve diğer bağlantı sınıfları gibi işler hale getirilmesini ve elemanları, sürükle ve bırak, kalıcı bir pencere, ve parça devletler içerir. Bu sınıf mx.* içinde paket. Geliştiriciler "" hiçbir açıklayıcı bilgi olmadan, Flex çerçevesi ve bir ürün eski adıyla Flex Builder olarak da bilinir. onlar Flex deyince genellikle,

2011, Adobe bağışlanan Flex Apache Yazılım Vakfı'na SDK. Şimdi denirApache Flexve tamamen Adobe ziyade toplum tarafından yönetilmektedir. Ancak, Adobe çalışanları projeye katkıda bulunmaya devam, ve Flash Builder (aşağıya bakınız) yeni SDK Apache Flex projesi tarafından yayımlanan desteklemeye devam ediyor.

YAPTIXML tabanlı bir işaretleme dili Flex Derleyiciler tarafından kaplara düzeni ve yerleştirme bileşenleri kolaylaştırmak için kullanılır. XML ağaç yapısını muhafaza hiyerarşi görselleştirmek için kolaylaştırır. YAPTI aslında derleme işlemi sırasında dil için dönüştürülür.

Flash(eski ismiyleFlex Builder) çalışma zamanları Flash geliştiriciler için dağıtılan güncelleme, dosya oluşturmak için farklı proje türleri oluşturmak için izin veren bir geliştirme ortamı. Eclipse platformu üzerine inşa edilmiştir ve yazılım mühendisleri için daha tanıdık. Flash Builder projeleri Flex ya da yalnızca ActionScript ile inşa destekler. Flex projeleri Flex çerçevesi vardır. ActionScript projeleri ile, tek bir sınıf ile başlayan, iş ve boş bir tuval ve Flex çerçeve dahil değildir.

Flash Builder Profesyonel değiştirmez. Geleneksel olarak Flash Professional kullandığınız bazı insanlar şimdi Flash Builder kullanmayı tercih edebilir. Genellikle, bu veya gelişmiş geliştirme araçları Flash Builder tarafından sunulan takdir isteyen yazılım mühendisleri ya da ağır varlıklar görsel bir araç olarak tasarlanmıştır çalışmazlar. Bazı geliştiriciler Flash geliştirme aracında projelerini derlemek için seçerken Flash Builder ile kendi kod yazmak olabilir. Genellikle, bu geliştiriciler aynı zamanda tasarımcı veya tasarımcılar kişilerle çalışıyoruz. Bu durumda, birçok grafik varlıkları Flash geliştirme aracında oluşturulmuş olabilir, ve başka bir ortam haline getirmek için zor ya da sadece uygunsuz olabilir.

Flex çerçevesi özel uygulamalar oluşturmak için tasarlanmıştır. Birçok geleneksel form kontrolleri (düğmeler, listeler, data grid'in, vb) içerir ve kod çok gelişmiş bir çerçeve bileşeni ActionScript ile yazılmış üzerinde çalışır. Herkes Flex oluşturmak için tasarlanmıştır içerik sıralama bina ve Flex herkes için geleneksel bir Flaş gelişme uygulamalarının yerini almaz. Bazı geliştiriciler için daha iyi bir yaklaşım olduğunu, ama diğerleri için doğru olmayabilir. Daha fazla tasarım-ağır, o muhtemelen Flex kullanmamalısın gibi film, müzik, enerji içecekleri, reklam kampanyaları ve işler için yaratılmış gibi web siteleri. İçerik bu tür daha Profesyonel ya da Flash Builder ile ActionScript Flash saf bir proje için uygun olabilir. Benzer şekilde, küçük Aletler koydun içine Kenar Çubuğu Web sitenize veya profilinize bir sosyal ağ sitesi olabilir gerek inşa edilmesi ile saf ActionScript (olmadan Flex çerçevesi) çünkü ihtiyaç duydukları bir daha küçük dosya boyutu ve onlar muhtemelen değil büyük karmaşık bileşen mimarisi tasarlanmış için daha büyük uygulamalar. Flash çalışma zamanları gösterirken, geliştirme ortamı, çerçeveler ve iş akışı projenizin gereksinimleri ve istekleri doğrultusunda seçilmelidir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • LatinNinja99

  LatinNinja99

  28 EKİM 2011
 • Motor Trend Channel

  Motor Trend

  11 Mart 2006
 • Wii Minute Radio

  Wii Minute R

  31 Mayıs 2008