SORU
20 EKİM 2009, Salı


Amazon ürünleri API - temel genel bakış ve bilgi Arıyorum

Son zamanlarda ebay API kullanarak sonra, Amazon dan bilgi talep etmek gibi basit olmasını bekliyordum, ama görünüşe göre değil

Temel şeyleri anlatan güzel bir web sayfası gibi görünmüyor. Yeni başlayanlar için, bu hizmetin adı nedir? Eski adı bırakıldı bence, ve bu kısaltma her yerde (ama bu bir şemsiye bulut bilişim ve 20 diğer hizmetleri kapsayan bir terim değil mi?) kullanılan BÖLÜM.

Yeni hakkında net bir bilgi eksikliği var 'imza' süreci. Ben tesadüfen var çeşitli sayfalardan detay parçacıkları bir araya toplanması, önce Ağustos 2009 sadece istekleri ve XML geri almak için Amazon ile geliştirici hesabı gerekli gibi görünüyor. Şimdi süslü bir şifreleme işlemi sorgu dizesi fazladan bir dizi oluşturmak için kullanmak zorunda. Bu Amazon veri ulaşılamayacak bir yerde sadece hızlı ve basit bir çözüm isteyen programcı için olduğu anlamına mı geliyor?

Orada sanırım bir nebze bilgi RSS beslemeleri, ve sen-ebilmek almak bir yem öğeleri o 'etiketli' kolay, ama söyleyemem varsa bir yol aramak için başlık kullanarak RSS de. Bazı web siteleri bu önermek gibi görünüyor, ama tarihi geçmiş artık sanırım?

Eğer herkes oyun geçerli durumunu kısa bir özet verebilecek birisi varsa çok minnettar olurum. Tek istediğim benim veritabanında bir kitap Başlığı, Klasik ASP Amazon, Listeleme kapak resimleri ve fiyatları eşleşen ürün seti almak için kullanın.

Amazon 'widget' ben sayfalarında anahtar kelime arama sonuçlarını görüntülemek olabilir, ama bunlar üzerinde daha az kontrole sahip, ve kullanıcı sadece için gösterilir - kodumu onları içine bak.

CEVAP
7 Kasım 2009, CUMARTESİ


Yazınızı birkaç soru içerir, bunları tek tek cevaplamaya çalışacağım:

 1. İlgilendiğiniz API Product Advertising API (PA). Arama ve Amazon katalogdan ürün hakkında bilgi almak için programlı erişim sağlar. Eğer sorun API hakkında bilgi bulmakta sorun yaşıyorsanız, bu web hizmeti yakın tarihte iki isim değişikliğine gitti çünkü: Ayrıca ECS ve AAWS olarak biliniyordu.
 2. Bahsettiğiniz imza işlemi diğer BÖLÜM hizmetlerin kimlik doğrulaması için kullandığınız aynı HMAC imza. Ürün Reklam API istekleri imzalamak için yapılması gereken tek şey, SHA-1 karma ve BÖLÜM geliştirici önemli bir hesaplamak için bir işlevdir. Daha fazla bilgi için signing requests geliştirici Dokümantasyon bölümüne bakın.
 3. Bildiğim kadarıyla, RSS alınıyor PA ile ürün veya etiketleri beslemeleri için destek yok. Eğer bilgisi olan aksini iddia edebilecek varsa, lütfen beni düzeltin.
 4. Ya Diğerleri ya da SOAP API senin durumunda çok yalındır yararlanmalıdır. Amazon "" kılavuzu mevcut here. Başlarken Bir oldukça temel sağlar Yanı sıra, tam bir API geliştirici belgeleri here görüntüleyebilirsiniz.

Belgeleri bulmak biraz zor (tüm isim değişiklikleri nedeniyle büyük olasılıkla) olmasına rağmen, PA API çok iyi belgelenmiş ve oldukça zarif. El emeği bir nebze ve web Hizmetleri seslenmeyi bazı önceki deneyim, herhangi bir sorun API ihtiyacınız olan bilgileri almak zorunda olmamalısın.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • kamaniusilelis

  kamaniusilel

  10 HAZİRAN 2011
 • lilstevie89

  lilstevie89

  25 Mart 2011
 • WPBeginner - WordPress Tutorials

  WPBeginner -

  17 Temmuz 2009