SORU
25 Mayıs 2013, CUMARTESİ


Android Studio Gradle nedir?

Gradle bit yeni Android geliştirici için bana da kafa karıştırıcı. Kimse ne olduğunu ve amacının ne olduğunu açıklayabilir mi? Neden Gradle Android Studio dahil midir?

CEVAP
18 Temmuz 2014, Cuma


Kısa Cevap

Gradle inşa sistemidir.

Uzun Cevap

Android Studio, daha önce kalkınma amaçlı Eclipse kullanıyordun. ve şans apk bile Tutulma olmadan android projesi oluşturmak için nasıl bilmiyordum olabilir.

Komut satırında bunu yapabilirsiniz, ama her aracı () dx, aapt sdkiçinde ne yaptığını öğrenmek zorunda. Eclipse tüm bu alt seviye bizi kurtardı ama bizi kendi vererek önemli, temel ayrıntıları sistemi oluşturmak.

Şimdi, hiç res klasör *neden 4* klasörü ile aynı dizinde olduğunu merak ettiniz mi

Bu inşa sistemi resmi girer. Yapı sistem otomatik olarak kaynak dosyaları (.java .xml), uygun araç geçerlidir (e.tüm o alır g java dosyaları ve dönüştürür dex format) için sınıf alır ve grupları bir sıkıştırılmış dosya, sevdiğimiz içine hepsini apk.

Bu inşa sistemi kullanan bazı sözleşmeler: örnek biri olduğunu belirtmek dizin içeren kaynak dosyaları (içinde Tutulması \src klasör) veya kaynak dosyaları (içinde Tutulması \res klasör).

Tüm bu görevleri otomatik hale getirmek için bir komut olmalı; windows sistem shell kullanarak inşa betik linux veya toplu iş dosyaları içinde kendi sözdizimi yazabilirsiniz. Anladın mı?

Gradle başka bir şeydirsistem kurmakdiğer yapı sistemlerinden en iyi özelliklerini alır ve bir** birleştirir. Bu da onların eksikliklerini öğrendim. JVM yapı sistemidirne demek kendi yazabilirsiniz bu komut, java, Android Studio kullanır.

Gradle hakkında güzel bir şey olmasıdıreklenti tabanlı sistem. Bunun anlamı, eğer kendi programlama dili ve istediğiniz için otomatik görev yapı bazı paket (çıkış gibi jar diye Java) kaynakları sonra yazmak tam bir eklenti olarak Java ve Groovy ve dağıtmak için geri kalan dünya.

Google neden bunu aldın?

Google en gelişmiş bir piyasa sistemleri kurmak ve hiçbir öğrenme eğrisi ile kendi komut dosyaları yazabilirsiniz anladı ve Harika öğrenmeden, ya da başka yeni bir dil gördüm. gradle Android eklenti yazmışlar.

Görmüş olmalısıninşa.gradleproje dosya(lar). Bu komut dosyaları yazabileceğiniz görevleri otomatik hale getirmektir. Bu dosyalarda gördün kodudurharikakod. Eğer System.out.println("Hello Gradle!"); sonra yazarsan üzerinde baskı konsolu.

Sen senaryo yazabilirim ne?

Basit bir örnek, gerçek oluşturma işlemi gerçekleşmeden önce başka bir dizinden bazı dosyaları kopyalamak için.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ItZWaffleS420

  ItZWaffleS42

  9 EYLÜL 2011
 • Keith Anthe

  Keith Anthe

  26 NİSAN 2011
 • TheDailyTechDose

  TheDailyTech

  15 EKİM 2012