SORU
24 NİSAN 2009, Cuma


Android uygulaması kullanıcı ayarlarını saklamak için en uygun yol nedir

Ben oluşturma Bir Uygulama olan bağlar sunucusunu kullanarak kullanıcı adı/parola ve istiyorum etkinleştirmek için Seçenek "Save password" kullanıcı yok etmek için parolayı her zaman uygulama başlar.

Paylaşılan Tercihleri ile yapmaya çalışıyordum ama bu en iyi çözüm olup olmadığından emin değilim.

Android uygulaması kullanıcı değerleri/ayarları saklamak için nasıl herhangi bir öneriniz seviniriz.

CEVAP
24 NİSAN 2009, Cuma


Genel olarak genel SharedPreferences içinde saklamak tercihler için en iyi bahis, uygulama ve kullanıcı ayarları kaydetmek için bu yaklaşım öneriyorum.

Endişe sadece burada biriktiriyorsun. Şifreler her zaman saklamak için zor bir şey vardır, ve düz metin olarak saklamak özellikle dikkatli olurdum. Android mimarisi gibi uygulamanızın SharedPreferences vardır kutulu önlemek için diğer uygulamalardan mümkün erişim değerleri yok bazı güvenlik var, ama fiziksel erişim için bir telefon olabilecek erişime müsade değerleri.

Mümkünse sunucu erişim, OAuth gibi bir şey sağlamak için bir müzakere belirteç kullanmak için değiştirmeyi düşünüyorum. Alternatif olarak, bu önemsiz olmayan ama şifreleme deposu çeşit inşa etmek gerekebilir. En azından, Diske yazmadan önce parola şifreleme olduğunuzdan emin olun.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Autodesk 3ds Max Learning Channel

  Autodesk 3ds

  23 HAZİRAN 2010
 • Emotional Trancer

  Emotional Tr

  4 Mart 2010
 • Jack Vale Films

  Jack Vale Fi

  8 ŞUBAT 2007