SORU
9 ŞUBAT 2014, Pazar


AngularJS kullanır ve ASP.NET API 2 internet bağlantısı olan bir oturum açma ekranı ile bir SPA örneği?

Yeni AngularJS, Web API Tek sayfa bir uygulama oluşturmak istiyorum. Var mı örnek gösteriyor nasıl yapabilirim ayarlanmış bir kullanıcı giriş ekranında, bağlantı için bir WEB API denetleyicisi için basit bir giriş (gerek yok google/facebook giriş vb) kullanır ASP.NET Kimlik ve ihtiyaç duymadan kullanıcı kaydı.

Ayrıca nasıl giriş tamamlandıktan sonra yeni bir görünüm gösteren olarak ele alınabilir. İstediğim tarayıcı URL yönlendirme göstermiyor bir çözümü var. Örneğin giriş görünümü ve url www.abc.com değiştirmeden farklı görüşlerin bir çiftin arasında geçiş yapabilmek istiyorum.

Diğer bir deyişle*, www.abc.com/screen1, www.abc.com/login3* gösterilmesini engellemek istiyorum

Herhangi bir tavsiye çok duyacağız.

CEVAP
18 ŞUBAT 2014, Salı


Yani, bir örnek bulmaya çalışmak yerine, yerine ben yarattım (altındaki bağlantıya). İşlevi nasıl çalıştığını açıklamak için, birkaç şeyin üzerinden geçmek istiyorum

 • Yeni ASP.NET Kimlik sistemi HTTP üzerinden Web API kaynak tüketen müşterileri ile kullanılabilecek 2.0 OAuth Taşıyıcı belirteci bir uygulama sağlar. Kimlik doğrulaması oturum çerezi içinde depolanan bu yana, Sunucu Kimlik Doğrulaması durumunu korumak için sorumlu değildir. Yan etkisi tüketici sunucu kimlik doğrulaması ve iade token yönetmek yönetmek. Bu Microsoft VS 2013 ile sağladığı SPA şablonu kullanan bir sistemdir.

 • AngularJS kimlik doğrulaması hakkında hiçbir varsayımlar yapar, kimlik doğrulaması için nasıl size kalmış.

 • AngularJS $http üstüne inşa edilmiştir HTTP tabanlı uzaktan hizmetlerinin yanı sıra $resource sorgulama $http hizmet sağlar. Taşıyıcı belirteci uygulama ile Authorization yukarıda başlıklarını kullanarak, HTTP üzerinden sunucu kaynaklarını, kimliği doğrulanmış erişim sağlamak için bir araya gelirler. AngularJS bir 'varsayılan' Authorization sonraki her HTTP işlem kullanmak hangi bir başlığı ayarlamak için kullanılır.

Bu durumda, bu şekilde başardım bu oluşturarak bir Kullanıcı hizmet kolları tüm yetki bilgileri de dahil olmak üzere ayar, HTTP Authorization başlık arasında bu Web API sunucu ve SPA. Kullanıcı kimlik doğrulama durumuna göre, navigasyon önlemek için bazı UI öğeleri gizleyebilirsiniz. Ancak, eğer sen de tanımla devlet olarak kimlik doğrulaması gerektiren bir özellik resolve nesne için devlet, bir izleyici set $stateChangeError olay yakalama hata ve yönlendirme kullanıcı giriş formu. Düzgün bir kimlik doğrulaması üzerine, gezinin ardından çalıştıkları devlet için Kullanıcı yönlendirme.

Önlemek için kimlik kaybolmak arasında tarayıcı oturumları (beri müşteri sorumludur bakımı kimlik doğrulama token ve token muhafaza bellek), ben de ekledi yetenek için kullanıcı için ısrar kimlik doğrulama için bir çerez. Tüm bu kullanıcı için saydamdır. Onlar için, form ve oturum tabanlı geleneksel kimlik doğrulama için hemen hemen aynıdır.

Yolları görmeye gelen kullanıcı önlemek istiyorsanız Neden emin değilim, ama bu gibi şifreledim. AngularUİ Yönlendirici URL kullanmadan yazılmış mükemmel bir şekilde gezinmek için nasıl Sedushi. Plunker örnek borçluyum. Yine de, şahsen kendim yazmak istiyorum herhangi bir uygulama için bunu tavsiye edebilirim emin değilim.

Tam Çözüm (WebAPİ ve Webuı iki) adım adım talimatlar here ile kullanılabilir.

Bana belirsiz herhangi bir özel bölüm hakkında haber ver, ben cevap olarak daha açık hale getirmek için çalışacağız.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Tome Rodrigo

  Tome Rodrigo

  9 Temmuz 2006
 • Videogamerz | Call of Duty

  Videogamerz

  5 NİSAN 2012
 • YouChewBu

  YouChewBu

  26 Ocak 2009