SORU
8 Temmuz 2009, ÇARŞAMBA


Arka planda Neler oluyor @İşlem - bahar?

@İşlem yöntemi ile açıklama ne zaman gerçekte neler olduğunu bilmek istiyorum? Tabii ki, bu Bahar bir muamele bu yöntem uzayacağını biliyorum.

Ama aşağıdaki şüphelerim var:

 1. Bir Bahar yarattığını duydumproxy sınıfı? Birisi bu açıklayabilirderinlik.Aslında bu proxy sınıfı içinde ne bulunur? Gerçek derse ne olur? Ve nasıl Bahar oluşturulan proxy sınıfı görebilirim
 2. Ben de Bahar docs okuyun:

Bu mekanizma yakınlık dayalı olduğu için . not: ^strong>'dış' yöntemini çağırır proxy geliyor ele olacaktır . sadece . Bunun anlamı 'kendi kendini çağırma', yani bir yöntem içinde hedef çağrılması, başka bir yöntemin hedef nesne olmaz, yol için gerçek bir hareket zamanı bile çağrılan yöntemi ile işaretli @İşlemsel!

Kaynak: http://static.springsource.org/spring/docs/2.0.x/reference/transaction.html

Dış yöntem çağrıları İşlem altında olacak ve neden kendini çağırma yöntemleri. Lütfen açıklayın.

[Evet, bir acemi olduğumu ve bu bilmediğim gerçeğini kabul itirazım yok

Şerefe !!

CEVAP
8 Temmuz 2009, ÇARŞAMBA


Bu büyük bir konudur. Bahar referans doktor için birden fazla bölüm ayırıyor. Bahar Bildirge işlem destek Vakfı SOP kullandığı için Aspect-Oriented Programming Transactions olanlar okumanızı tavsiye ederiz.

Ama çok yüksek bir düzeyde, Bahar ilan sınıflar için yakınlık oluşturur@İşlemüyeleri sınıfı kendisini ya. Proxy zamanında çoğunlukla görünmez. Bahar için bir yol davranışlardan önce, ya da nesnenin yöntem çağrıları etrafında proxy olduktan sonra enjekte sağlar. İşlem yönetimi bağımlısı olabilir bu davranışları sadece bir örnektir. Güvenlik kontrolleri başka. Ve kendi kendinize de sağlayabilirsiniz, günlük gibi şeyler için. Bir yöntem açıklama eklemek@İşlemDinamik sınıf olarak aynı arabirim(ler) uygulayan bir proxy oluşturur notlar sensin bahar. Ve müşteriler için bir nesne çağrıları yaparken, aramaların kesilmesini ve davranışları proxy mekanizması yoluyla enjekte.

YEREL işlemler benzer şekilde, bu arada çalışma.

Seni gözlemlediği gibi, ile, proxy mekanizması görüşme dış nesneden geldiği zaman sadece çalışır. Nesnenin içinde dahili bir arama yaptığınızda, gerçekten aracılığıyla bir çağrı yapıyoruz "buthis forum post bir yaklaşım açıklarBeanFactoryPostProcessor"kendi kendine başvurma" zamanında sınıfları. içine proxy örneği enjekte Ben bir üye değişkeni olarak adlandırılan bu başvuruyu Kaydet "beni". Eğer bu parçacığı hareket durum değişikliği gerektiren dahili telefon etmem gerekirse, ben proxy üzerinden direkt arama ( " . örneğin ^strong>beni.() someMethod".) Forum sonrası daha ayrıntılı olarak açıklar. Bu notuBeanFactoryPostProcessorkodu Bahar 1 yazılı tekrar olduğu gibi Şimdi biraz daha farklı olurdu.x süre. Ama umarım size bir fikir verir. Muhtemelen mevcut yaratabileceğimi güncelleştirilmiş bir sürümü var.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Dion Coulls

  Dion Coulls

  16 AĞUSTOS 2006
 • DrakeVEVO

  DrakeVEVO

  17 AĞUSTOS 2009
 • Tube Time

  Tube Time

  14 Mayıs 2013