SORU
9 NİSAN 2010, Cuma


ASİT uyumlu herhangi bir NoSQL var mı?

ACID Uyumlu NoSQL herhangi bir var mı?

(NoSQL sadece gevşek bir anahtar-değer çiftleri birleştiğinde bir sürü verilen ile mümkün olabilir.)

CEVAP
10 HAZİRAN 2010, PERŞEMBE


Sadece Tim Mahy , nawroth CraigTP uygun veritabanları ettiler görüşmeyi desteklemek için bir cevap olarak göndeririz. CouchDB Erlang kullanımı için benim tercih nedeniyle olur ama başkaları da var.

DerimASİTyalanlamak ya da kavramını çürütmezNoSQL... Bir eğilim olduğu görüşü dove , ifade aşağıdaki gibi görünüyor olsa da kavramları farklı olduğunu iddia ediyorum.

NoSQLolup, esas olarak basit bir anahtar-değer (örneğin, Redis) veya belge tarzı şema (toplanan anahtar-değer çiftleri bir "belge" modeli, örneğin MongoDB) olarak doğrudan bir alternatif için açık şema klasik RDBMSs. Geliştirici tedavi etmek için izin verirşeylergeleneksel motorlar zorlanmış ise asimetrik, sertaynı nessveri modeli arasında. Bu çok ilginç çünküdeğişim ile başa çıkmak için farklı bir yol sağlarilginç fırsatlar sağlar büyük veri kümelerini birimleri ve performans ile başa çıkmak için , ve.

ASİTsağlar ilkeleri değişiklikleri veritabanına nasıl uygulandığını yöneten. Çok basit bir şekilde, bu durumları (benim sürüm)

 • (A) ne zaman bir şey bir veritabanı değiştirmek için değişim bir bütün olarak . iş ya da başarısız olması
 • (C) veritabanı tutarlı (bu çok geniş bir konudur) kalmalıdır
 • (İ) eğer diğer şeyler ise, aynı şeyleri orta güncelleme görmek mümkün olmamalı
 • (D) Eğer sistem havaya uçar (donanım veya yazılım) veritabanı ihtiyaçlarını analiz edebilmek, çekme kendini geri; ve eğer yazıyor bitirdi başvuran bir update lazım emin olmak için

Konuşma propagation and constraints fikri gelince biraz daha heyecanlı oluyor. Motor kısıtlamaları zorlamak için yeteneği sağlamak bazı TABLOLARINI örneğin, yabancı anahtarları) yayma unsurlar olabilir (ki bir lacascade). Daha basit açısından, bir "şey" olabilir bir ilişki ile başka bir "şey" veritabanı ve değiştirirseniz bir öznitelik biri gerektirebilir diğer değiştirilmesi (güncellendi, silindi, ... bir sürü seçenek).NoSQLveritabanları, ağırlıklı olarak (şimdilik) üzerinde duruldu yüksek veri hacmi ve yüksek trafik, galiba mücadele fikri dağıtılmış güncellemeleri alın yeri içinde (bir tüketici bakış açısı) rasgele zaman aralıklarında. Bu temelde replication özel form transaction - eğer geleneksel dağıtılmış bir veritabanı ASİT destekleyebilir, yani diyorum ki üzerinden yönetiliyor, yani NoSQL bir veritabanı olabilir.

Daha fazla okuma için bazı kaynaklar:

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Amir Parmar

  Amir Parmar

  25 Kasım 2010
 • hidetake takayama

  hidetake tak

  3 Mart 2009
 • Kyler Briskey

  Kyler Briske

  20 ŞUBAT 2011