SORU
15 Mart 2012, PERŞEMBE


Backbone.js ve jQuery

JQuery veya benzeri kütüphanelerin DOM ile çalışmak, olayları normalleştirmek ve süre Omurgası bütün üst düzey soyutlamalar işleyen söyleniyor

Birisi bana herhangi bir basit pratik örnek ile bu sözü anlamaya yardım eder misiniz.

Ayrıca Backbone, Knockout gibi MVC çerçevesinde önemli bir özellik modeli (veri) ve senkronize görünüm tutmasıdır. Ama bu sayfa düzey ve tüm uygulama üzerinden değil de özel görünüyor. Yani model/veri ve görünümü birden çok sayfa..(tür) genel senkronize olabilir

CEVAP
16 Mart 2012, Cuma


Açılış cümlen aslında Backbone.js ve bir WordPress kullanmak arasındaki farkı çok iyi bir açıklama oldu, biraz toplasın.

Bir kere, iki kitaplıkları çok güzeller.

Örnek olarak, burada bazı şeyler jQuery ile yapmak istiyorum:

 • Animasyon gösterileri
 • Kontrol donanımları, iOS tarzı bir Form"" . spinner
 • Öğeleri bir sınıf adı dayalı geçmek görünürlük

Ve backbone.js sonra benim olabilir.

 • Oluşturun bir fotoğraf albümü, kullanıcı tıklama üzerinde küçük ve görünümü daha büyük bir versiyonu fotoğrafı ile birlikte bazı veriler gibi kamera kullanılan, konumu ve fotoğrafçının adı
 • Veri ızgarası sunan sayfanın ana/ayrıntı bir tür oluşturmak ve kullanıcı tek tek öğeleri tıklayın ve bir tür güncellemek için izin verir.

mikro düzeyde jQuery üstünlük sayfa öğeleri, tarayıcı olayları nasıl farklılıklar düzeliyor seçme--.

Backbone.js daha büyük resim. Veri ve uygulama mantığını yönetmek yardımcı olur. Fotoğraf albümü yukarıdaki örnekte, Omurga sağlar birçok faydalı yapılar: sen bir şeyler içeren tüm verileri ile ilgili fotoğraflar (model), bir listenin tüm fotoğrafları albümü (toplama), ve bir yere koymak mantık belirler ne olur ne zaman bir kullanıcı tıklama bir Küçük Resim Görünümü). Bu Omurga denetim veya uygulama ana parçalarıdır.

Backbone.js faydaları bir WordPress kullanmak, ya da bunun gibi bir şey, DOM içine uygulama verileri ve mantığı sonuçlarını işlemek yardımcı olmak için. Yaygın, örneğin, DV Omurga uygulaması için kapsayıcı olarak hizmet verecek sayfasında öğesi seçmek için kullanın. Ayrıca ortak bir WordPress kullanmak $(function () {}); Omurga kontrol parçaları ateşlemek için kullanın. Muhtemelen jQuery ile form alanı doğrulama hata iletileri de gösterilecek.

Kesinlikle bir WordPress kullanmak büyük, karmaşık kullanıcı arayüzleri oluşturabilirsiniz. İşyerinde korumak uygulamasında birkaç tane var. Ama bir WordPress kullanmak bir uygulama için yapı sağlamak için tasarlanmış değildir çünkü çalışmak zordur. Özellikle dil eklentisi API, bu temel etrafında seçme grupları öğelerini ve ardından geçen bir geri çağrı işlevleri işlemek bu öğeler, değil iyi bir desen için kullanılan bir büyük, karmaşık veya kontrol uygulaması. İç içe bir çok fonksiyonu ile bitirmek çok zor neler olup bittiğini görmek için.

Şu anda Backbone.js bu denetimleri tamir ediyorum. Son bir örnek olarak, burada benim düşünce süreci iki farklı kütüphanelerde aynı kumanda üzerinde çalışırken ne kadar farklı olduğunu kısa bir özeti.

JQuery, hakkında endişeleniyorum

 • Doğru seçici kullanarak istiyorum li elementlerin grup kapmak mıyım?
 • Bu Ajax çağrı tamamlandığında değerler listesini yeniden doldurmak gerekiyor mu?
 • Nasıl bu dizi değerleri arka sayfada input öğeleri içine koyabilir miyim?

Omurga üzerinde daha fazla odaklanmış durumdayım:

 • Model ürünümün Özellikleri Bu set doğrulamak için doğru mantığı nedir?
 • Kullanıcı Ekle düğmesini tıklattığında, koleksiyona yeni bir öğe hemen eklemek gerekir, ya da tüm verileri doldurdular ve o kadar beklemeliyim""? geçerli
 • Nasıl benim toplama öğeyi hemen önce veya sonra silinir sonra karşılık vermelidir?

bir WordPress kullanmak işin cesur detayları kolları ve Omurga daha üst seviyede.

Son olarak, kelimeleri kullanıyorum dikkat edin "" ve "uygulama Backbone.js tartışırken" örnekler. kontrol Backbone.js sadece tek sayfa uygulamalar için doğru değil. Backbone.js verileri işlemek ve mantık bir sürü kolu olan karmaşık uygulamalar için iyi olduğu doğru olsa da. Küçük ölçekli UI öğeleri--empoze ilave yapı ihtiyacı için kullanmak saçma olurdu.

Güncelleme:Birden fazla sayfa konusunda, Evet, Omurga verilerinizi ısrar için güçlü bir mekanizma sağlar. Her model bir AJAX çağrısı sunucu üzerindeki değişiklikleri saklamak için yürütecek save bir yöntemi vardır. Siz gidin verilerinizi kurtarmak sürece, çok sayfalı bir uygulama olabilir. Çok esnek bir model, ve muhtemelen iş yerinde Omurgasını kullanarak bizim de sonumuz böyle olacak. Tek sayfa bir uygulama inşa etmek isterim iken, çoklu sayfa mevcut uygulamada iş 10 yıl var. Omurga daha yoğun UI bileşenleri bazı yeniden bakıyoruz, sonra sync kullanıcı farklı bir sayfaya hareket etmeden önce değişiklikleri sunucuya.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ASUS

  ASUS

  22 EKİM 2005
 • calicoJake

  calicoJake

  29 EKİM 2007
 • EatingIn

  EatingIn

  12 EKİM 2013