SORU
17 Mayıs 2009, Pazar


Bahar yapılandırma dosyasında bean id ve adını kullanarak arasındaki fark

Bahar bir yapılandırma dosyası <bean> bir öğe üzerinde id nitelik ve name bir öznitelik kullanma arasında herhangi bir fark var mı?

CEVAP
17 Mayıs 2009, Pazar


Spring reference, 3.2.3.1 Naming Beans: gelen

Her fasulye bir veya daha fazla kimlik (de adı tanımlayıcıları veya adları; bu aynı şeyi bakın terimleri). Bu kimlikleri içinde benzersiz olmalıdır fasulye konteyner ev sahipliğinde. Bir fasulye hemen hemen her zaman tek kişi olacak eğer fasulye, birden fazla varsa ıd, kimliği, ekstra olanlar aslında olabilir kabul takma.

XML tabanlı yapılandırma kullanırken meta, siz '' veya 'name'ıd fasulye belirtmek için öznitelik tanımlayıcı(ler). 'Id' özniteliği sen tam bir kimlik belirlemek için izin verir ve gerçek XML öğesi KİMLİĞİ gibi öznitelik, XML ayrıştırıcı yapabiliyor diğer bazı ekstra doğrulama elemanları referans numarası; gibi, fasulye belirtmek için tercih edilen yoldur ıd. Ancak, XML belirtimi hangi karakter sınırı yok XML Kimlikleri yasal. Bu genellikle olmaz. eğer ihtiyacınız varsa bir kısıtlama, ama bu özel XML birini kullanın karakterler, ya da diğer tanıtmak istiyorum fasulye, olabilir ya da takma isimler belirttiğiniz bir veya daha fazla fasulye kimlikleri yerine virgülle ayrılmış (,), noktalı virgül (;) veya boşluk 'adı' öznitelik.

Yani Kısacası name oysa XML ıd özniteliği standartlarda id öznitelik uygun biraz daha esnektir. Genel olarak konuşursak, name - kapalı kapılar ardında kullanıyorum. Sadece daha fazla gibi görünüyor "Bahar-y".

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • disneychannel

  disneychanne

  19 ŞUBAT 2006
 • Fr. Eckle Studios

  Fr. Eckle St

  29 Kasım 2006
 • The White House

  The White Ho

  21 Ocak 2006