SORU
23 NİSAN 2009, PERŞEMBE


Bazı örnek Scala sembol rakamları durumlarda kullanılır?

Sembol harflerin kullanımını hemen Scala hakkında okuduklarım kadarıyla temiz. Herkes paylaşmak için bazı gerçek dünya kullanır ister?

Belirli bir Java deyim sembol harfleri ile kaplı olma var mı? Dil benzer yapılar ne var? Python bir aileden geliyorum ve emin bir şey bu dilde benzer.

Beni kullanmak için motive olur ne 'Hello world vs ""? Hello world

Teşekkürler

CEVAP
23 NİSAN 2009, PERŞEMBE


Java açısından, semboller staj dizeleri. Bunun anlamı, örneğin, başvuru eşitlik karşılaştırması (eq Scala ve == Java) verir aynı sonucu normal eşitlik karşılaştırması (== Scala ve equals Java): 'abcd eq 'abcd döndürür true, süre "abcd" eq "abcd" olmayabilir, bağlı olarak JVM var kaprislerine (öyle olmalı için hazır, ama dizeleri dinamik olarak oluşturulan genel).

Diğer diller kullanım semboller Lisp (hangi kullanır 'abcd gibi Scala), Ruby (:abcd), Ayrık ve Giriş (abcd; öyle deniyor atomlar yerine semboller).

Bir şey için bir isim olarak bir dize yapısı hakkında bakım ve sadece kullanmadığım zaman bir sembol kullanmak istiyorsunuz. Örneğin, ben bir veritabanı tablosunu temsil eden CD'leri içeren bir sütun adında "fiyat" umurumda değil bu ikinci karakter "fiyat", "r", ya da hakkında bitiştirmek sütun adları; yani bir veritabanı kütüphanesinde Scala olabilir makul kullanımı semboller için tablo ve sütun adları.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BioHunta

  BioHunta

  28 Mayıs 2006
 • MobileTechReview

  MobileTechRe

  6 HAZİRAN 2008
 • TheXiaxue

  TheXiaxue

  3 AĞUSTOS 2009