SORU
15 NİSAN 2010, PERŞEMBE


Bina komple Paypal gibi bir online ödeme ağ geçidi

Bu soru benim siteye mevcut bir ödeme ağ geçidi entegre ilgili bir durum değil. Bu mimari bir soru daha.

Paypal benzeri bir sistem kurmak istiyorum. Şimdi Paypal çatı altında bir çok özellik sunuyor ve aynı anda hepsini uygulamak edemeyeceğimi anlıyorum. Çekirdek Paypal ve benzeri hizmetlerin işlevselliğini uygulamak istiyorum.

Benim sorum (daha doğrusu tartışma) nasıl böyle bir sistemi oluşturma hakkında gitmek istiyorum. Bazı konuları değerlendirdi:

 1. Mevcut bankalar aracılığıyla ödemeleri işlemek. Yerel banka protokolleri erişim almak için ihtiyacım olacağını tahmin ediyorum.
 2. Kullanıcılar güvenli bir şekilde saklamak için izin ve ödeme süreci
 3. Nasıl Paypal işlemleri ele?

Düşünceler?

CEVAP
16 NİSAN 2010, Cuma


Neden bahsettiğini ödeme hizmeti sağlayıcısı haline geliyor. Ordaydım ve yaptım. O, şimdi çok daha kolay yaklaşık 10 yıl önceydiama eğer zaman, para ve sabır kullanılabilir fevkalade miktarda varsa, hala mümkündür.

Elde bir bankaya başvurmanız gerekir. Sen ne söylersen söyle hiç, ama bu yerel bir banka şubesi gibi bir niyetim yok. Her büyük banka genellikle ayrı bir kart kol kazanılması gerekir. Yani, burada, İNGİLTERE'DE (örnek) edinme kolu olarak Streamline (veya) Worldpay kullanan Natwest bankamız var. Büyük bankaların puanlara sahip olmamıza rağmen toplamda, hepsi beş ya da öylesine kartı acquirers birini kullanarak sonuna kadar.

Ne mutlu ki, tüm İNGİLTERE kart acquirers izin istekleri, yerleşim ve gün sonunda iletişim için standart bir protokol kullanır. Biraz durun bankalar bazı özellikleri desteklemek nerede küçük tuhaflıklar bulmak ve biraz farklı bir sözdizimi var, ama bu farklar oldukça küçük. İNGİLİZ standartları Association for Payment Clearing Services (APACS) Şimdi UKPA olarak bilinir) tarafından yayınlanmış. Standartları hala APACS 30 (yetkilendirme) olarak kabul edilir ve 29 (yerleşim) APACS, ama şimdi APACS 70 (7 kitap 1) diye bilinir.

Ancak APACS standart yaygın olarak desteklenen arasında İNGİLTERE (Amex ve Discover kabul iletileri bu biçimde de değil kullanılan diğer ülkelerde her ülke kendi - örneğin: Carte Bancaire Fransa, İtalya CartaSi, 4B Sistema İspanya, Dankort Danimarka vb. Bir çaba altında Avrupa'da protokolleri - EPAS.org bakın anlatmaktır

Satın alan banka ile iletişim yapılabilir bir kaç yolu. Yine de, bölgeye bağlıdır. İNGİLTERE (ve Avrupa) bir İletişim Ağ Geçidi sağlar bağlantı için tüm önemli acquirers, onlar denir TNS ve orada düzinelerce yolları iletişim yoluyla onlara banka kazanılması, çevirmeli 9600 baud modem, ISDN, HTTPS, VPN veya özel hat. Sonuçta yetki isteği protokolü birbirleri ile iletişim kurarken bu edinme bankalar tarafından kullanılan X25 protokolü, dönüştürülür.

Özet olarak: bu bölgeye bağlıdır.

 • Büyük bir banka kişi ve kart sahibi olma kollarını almaya çalışın.
 • Ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak ayarlama ve gün yerleşim dosyaları yetkilendirme istekleri ve haberleşme biçimi hakkında bilgi isteği olduğunu açıklar
 • Test tüccar hesabı açıp auth/iskan yazılım geliştirme ve akreditasyon sürecinden geçmesi. En acquirers ücretsiz olarak bu süreç boyunca size yardımcı, ama akredite bir PSP olarak kaydetmek istediğiniz zaman bazı bir ücret talep edecektir.
 • bazı yönetmeliklerine uymak gerekir, örneğin bir ödeme kurumu olarak kayıt olmanız gerekebilir

Bir kez kayıtlı ve ruhsatlı olacak o zaman kabul etme müşteri ve tüccar hesapları adına banka/s olduğun akredite karşı (rulman aklında her maliyetler, genellikle destek olacak birden fazla banka). Gerekli gördüğünüz gibi yıkayın ve diğer acquirers ile tekrarlayın.

Bunun ötesinde diğer konularda, PCI-DSS ile ilgili esas var. Bambaşka bir konu için de bu böyledir ve zaten bu site ile ilgili bazı q&a var. Dediğim gibi, olağanüstü bir girişim onun - büyük olasılıkla çok yıllık bir proje için bile makul bir takım, ama kesinlikle mümkün bulunur.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Jordie Jordan

  Jordie Jorda

  27 Ocak 2008
 • LearnKey

  LearnKey

  19 AĞUSTOS 2008
 • Madeon

  Madeon

  31 Ocak 2010