SORU
21 Temmuz 2010, ÇARŞAMBA


Bir JavaBean tam olarak nedir?

Ben, sanırım, bu anlaşılır bir "Fasulye" özellikleri ve alıcılar ile bir Java sınıf/ayarlayıcıları. Anladığım kadar, C bir yapı eşdeğerdir. Bu doğru mu?

Ayrıca, orada bir gerçeksözdizimselfasulye ve düzenli bir sınıf arasındaki fark? Herhangi özel bir tanım ya da bir arayüz var mı?

Temelde, neden bunun için bir terim var, bana oyun

Edit: Eğer böyle nazik cevabın için bilgi ne demek Serializable arabirim ve ilgili ekleyebilirseniz, çok memnun olurum.

CEVAP
21 Temmuz 2010, ÇARŞAMBA


Bir JavaBean standard sadece bir

 1. Tüm özel (getters/setters) özellikleri
 2. Halka açık 5**
 3. Uygular Serializable.

İşte bu kadar. Bu sadece bir örnek. Kütüphaneler çok olsa da bağlı....

API documentation: Serializable, saygı ile

Bir sınıf gürültüsüz kodlama sınıfı uygulayarak etkin java.ıo.Arayüz seri hale getirilebilir. Bunu uygulayan sınıflar kendi arayüzü devletin herhangi bir seri ya da serisi var. Seri hale getirilebilir bir sınıf tüm Bunlardan birincisi kendilerini seri hale getirilebilir. Bu seri arabirim yöntemleri ya da alanları vardır ve yalnızca hizmet vermektedir seri hale getirilebilir olmanın mantığı tanımlamak.

Diğer bir deyişle, seri hale getirilebilir nesneler akışları ve dolayısıyla dosyaları, nesne veritabanları, gerçekten bir şey yazılabilir.

Ayrıca, eğer standartları takip ederse bir JavaBean ve bir sınıf bir JavaBean tanımlar başka bir sınıf arasında sözdizimsel fark yok.

Standart kütüphaneler için izin verir, çünkü bir süre için bu program aracılığıyla sınıf örneği olan şeyleri önceden tanımlanmış bir şekilde tanımlayın. Eğer herhangi bir kütüphane içine geçmesi nesne akışı istiyorsa, örneğin, bir nesne seri hale getirilebilir (lib nesneleri uygun JavaBeans gerektirir varsayarak) olduğu için olabilir bilir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • andyabc45

  andyabc45

  1 Mayıs 2011
 • Facebook Developers

  Facebook Dev

  24 ŞUBAT 2009
 • Google Developers

  Google Devel

  23 AĞUSTOS 2007