SORU
27 EKİM 2009, Salı


Birisi yeni bir programlama dili yazar, ne yazıyorsun?

Cahilliğimi mazur görün lütfen. PHP kurmuştur olduğumu ve ayaklarımın ıslanmasını ÇOK tarama ve merak ettiğim bir soru sormak zorunda hissediyorum yıldır

Tamamen yeni bir programlama dili yazarken, sen ne yazıyorsun?

Bu muhtemelen kendileri için büyük saygım var tüm programcılar için çok saçma gelebilir ama benim için şaşırtıcı tavuk ve yumurta meselesi. Sen ne yapıyorsun? Kendinize söyleyinBugün yeni bir dil icat edeceğim!ve sonra yak... Not Defteri? Tüm Derleyiciler önceden varolan diller üzerine inşa edilmiş, bir zahmet bundan böyle tüm programlama dillerini hiç eninde sonunda dışarı topraklı bir canavarca dallanma ağacın üzerine tasarlanmış grafik olabilir... bilmiyorum bir şeyeski?

Cılız bir zeka ile, bu büyüleyici buluyorum... Lütfen beni eğitin!

CEVAP
15 AĞUSTOS 2011, PAZARTESİ


Değil aptal bir soru. Mükemmel bir soru.

Zaten kısa cevap, "Başka bir dil." şeklinde cevap verdi

O bazı ilginç sorular neden? Ne ilk yazılı dil için donanım belirli bir parçası mı? Gömülü cihazlarda çalışan insanlar için çok gerçek bir sorun. Zaten cevap olarak "başka bir bilgisayarda bir dil". Aslında Bazı gömülü cihazlar hiç bir derleyici alacak, programlarını her zaman farklı bir bilgisayarda derlenmiş olacak.

Ama daha da geriye itebilir. Ne ilk program şimdiye kadar yazılmış?

İlk Derleyiciler "" ne denir yazılmış olurdu "assembly dili". yüksek seviye diller için Assembly dili dilinde her komut, CPU'NUN tek bir talimat karşılık geldiği bir dildir. Çok düşük seviyede ve son derece ayrıntılı ve yazmak için çok emek yoğun bir dil.

Ama bile assembly dilini yazılı bir program, bir çevirici denen derleme dili dönüştürmek için gerekli "makine dili". Biraz daha geri gidelim. İlk birleştiriciler yazılmıştır "makine kodu". Bire-bir yazışma bilgisayar kendi ham dil ile doğrudan bir program ikili sayılardan oluşan.

Ama yine de bitmiyor. Bu sadece kaba hesap ile bile bir dosyahalaçeviri ihtiyacı var. Hala bilgisayarda bir dosya içinde bu ham numaraları almak gerekir.

Valla ister inanın ister inanmayın ilk bilgisayarlar onların önüne geçer bir satır vardı. İkili bir sayıyı temsil ettikleri kadar, sonra başka bir anahtarı fiske ve bilgisayarlar belleğe tek sayı yüklenen anahtarlar çevirdi. Sonra disk dosyaları veya programları okuma kartları dokunacak en az bir bilgisayar programı yüklü olan kadar açık izlerken, siz devam ettiniz. Başka bir anahtarı fiske ve program başladı. Bu üniversite için gittiğimde 80 istiyorum kapasitesine sahip bilgisayarlar gördüm ama hiç anahtarlarla bir program yükleme işi verildi.

Ve hatta daha önce bilgisayar programları sabit plug boards kablolu olması gerektiğini daha!

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • BenjiManTV

  BenjiManTV

  20 Mart 2011
 • Fraser Raft

  Fraser Raft

  9 Mart 2010
 • hoorahjencar

  hoorahjencar

  6 HAZİRAN 2007