SORU
9 EKİM 2008, PERŞEMBE


Bu bir Javascript prototip dili tabanlı ne demek?

Javascript ile önemli avantajlarından biri de, bir prototip tabanlı bir dil olduğu söyleniyor.

Ama Javascript prototip tabanlı bir üstünlüğü var ve bu yüzden ne demek?

CEVAP
9 EKİM 2008, PERŞEMBE


İlk mirasnesne yönelimli bir şeklidirkodu yeniden. Javascript sadece [mainstream]-nesneye yönelik ilk devralma kullanmak dillerden biridir. Hemen hemen tüm nesne yönelimli diğer diller klasik.

klasik mirasprogramcı bir nesneyi tanımlayan bir sınıf, yazar. Birden fazla nesneyi programınızda çeşitli nesneleri tanımlayan tek bir yerde kod var ve bu yüzden aynı sınıf örneği, olabilir. Sonra dersler hiyerarşisi içinde, kodu yeniden sürdürmek organize edilebilir. Daha genel bir kod olan alt düzey sınıfları miras üst düzey bir sınıf içinde saklanır. Bu bir nesne, üst sınıflar ile aynı sınıfın diğer nesneler gibi kod paylaşımı anlamına gelir.

ilk mirasform nesnelerimiras doğrudandiğer nesnelerden. Sınıfları ile ilgili tüm iş uzaklaşır. Eğer bir nesne isterseniz, sadece bir nesne yazar. Ancak kodu yeniden hala değerli bir şey, nesneleri hiyerarşik olarak birbirine bağlı olması için izin verilir. Javascript, her nesne oluşturulduğu, hangi nesne için gizli bir bağ, bir zincir oluşturur. Bir nesnenin var olmayan bir özellik için sorulduğunda, üst nesne özelliği kök nesne ulaşılana kadar buldum ya kadar... sürekli zinciri istedi.

JavaScript ile her işlevi nesneleri kendileri) aslında bir üye aradı "bir nesne onlar için sorulduğunda değerleri sağlamakla sorumludur.", prototip Bu üye olması sağlar çözüm bulmak için yapıcı mekanizması olan nesneleri fonksiyonları inşa edilir (). Fonksiyon bir nesnenin prototip için bir özellik eklemek, ondan miras kalan tüm nesneler için inşa nesne olarak kullanılabilir hale getirir.

Avantajları

Neden ilk kod yeniden avantajlı bir formu olarak sert ve hızlı bir kural yoktur. Kod avantajlı kendisini yeniden ve ilk miras işi mantıklı bir yoldur. İlk miras adil olduğunu iddia edebilirbasit bir modelkod yeniden kullanım ve kod ağır yeniden kullanılabiliryollar direk. Ama klasik diller kesinlikle bunu başarmak mümkün.

Not:@Andrew Hedgesaslında many ilk dil var bu iyi bir nokta yapar. Bu var olan diğer kayda değer, ama aynı zamanda hiçbiri bir şey olduğunu fazlalaştı ana yakın. NewtonScript biraz çekiş gibi görünüyordu, ama onun platformu ile öldü. Aynı zamanda ilk yetenekleri Ekle şekillerde bazı modern dil uzatmak.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Anthony Le

  Anthony Le

  10 EKİM 2006
 • CNET

  CNET

  5 Mayıs 2006
 • Neil Cicierega

  Neil Ciciere

  22 Mart 2006