SORU
14 EKİM 2008, Salı


Diğer (Sözlü) kodlama Dilleri

Bu hep merak ettiğim bir şey, herhangi bir söz her yerde bulamıyorum. Bir dükkanda, mesela Japonya, kod yazarken, İngilizce olarak okumak mümkün olurdu? Ya da dilleri, C, PHP, herhangi bir şey gibi, onlar yazma Japonca çevirileri var mı?

Sorduğum şey, dünyadaki her bir kodlayıcı yeterince İngilizce biliyor mu yapıyorum aynı ayrılmış kelimeleri kullanmak mı?

Bu kod:

If (i < size){
  switch
    case 1:
      print "hi there"
    default:
      print "no, thank you"
} else {
  print "yes, thank you"
}

görüntü tam olarak aynı olarak görüyorum şu anda İngilizce, ya da diğer non-İngilizce konuşan kişi görmek kelime "eğer", "geçiş", "dava", "varsayılan", "baskı" ve "başka" kendi anadilini?

EDİT - evet, bu ciddi bir durum. Eğer bir dil farklı el farklı kelimeler var mı bilemedim. ya da varsa bile farklıysa orada yerelleştirme.

CEVAP
14 EKİM 2008, Salı


Eğer doğru anladıysam iyi soru aslında şudur: "dünyadaki her bir kodlayıcı yeterli İngilizce benim gibi aynı ayrılmış kelimeleri kullanmayı biliyor mu?"

İyi İngilizce.. konu burada değil ama programlama dili için ayrılmış kelimeler. Yani, ne zaman başladım yaklaşık 10 yıl önce yoktu herhangi bir ipucu İngilizce, ve ben hala mümkün program basit şeyler öğrenme programlama dili bile farklı değil mi ne demek ( İngilizce ). Aslında bu benim İngilizce öğrenmem için.

Örneğin. Bir ben yapacağımı biliyorum "" (tabii ki yineleme ) yazmak zorunda kaldım: . iteración

 for( i = 0 ; i < 100 ; i  ) {}

Bana,"","; """ basit yabancı kelimeler veya Semboller. """""""Vb. mientras" demek ise para anlamına geldiğini öğrendim daha sonra ama ihtiyacım olan şey benim durumumda bilmeme gerek yoktu bu arada İngilizce, ama bilmek "C".

Daha bir şeyler öğrenmem gerektiğinde tabii ki, belgeleri olan bir dilde yazılmış olduğu için İngilizce öğrenmek zorunda kaldım.

Cevap: Hayır, vb. eğer göremiyorum ana dilimde. İngilizce görüyorum, ama benim için programlama dili için demek başka bir şey demek istemediler.

Gibidir bash deyimi switch: olgu .. esac. Nedir ""... benim için sonu bash anahtar deyim. esac

Bu dediğimiz şey sanırım "" . soyutlama

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Schmittastic Jr.

  Schmittastic

  19 Mart 2013
 • SignatureSeries

  SignatureSer

  24 Aralık 2006
 • Viktorija A.

  Viktorija A.

  28 Mart 2009