SORU
21 AĞUSTOS 2010, CUMARTESİ


Eclipse'de yeni bir proje Maven Java 1.6 yerine Java 1.5 kullanmak için varsayılan olarak nedir ve nasıl değil emin't yapabilir miyim?

Maven projesi ithal ve 1.6 Tutulması benim varsayılan Preferences->Java->Installed JREs olarak yapılandırılmış olsa bile Java 1.5 kullandı.

Ne zaman değişti bu Maven projesi için kullanın 1.6 TOTEM hala vardı yapı hataları sol üstünden zaman projeydi kullanarak Java 1.5 (anlattığım bu yapı hataları daha öncesinde: I have build errors with m2eclipse but not with maven2 on the command line - is my m2eclipse misconfigured?)

Projeyi silmek ve yeniden denemek için gidiyorum ama baştan Java 1.6 eğer bu yapı sorunları ortadan kaldırır olmadığını görmek için kullandığı bu kez emin olmak istiyorum.

Proje nasıl bu içe Java 1.6 kullandığından emin yapabilirim?

CEVAP
21 AĞUSTOS 2010, CUMARTESİ


M2eclipse eklentisi Eclipse varsayılan kullanmaz, m2eclipse eklenti POM ayarları türetir. Eğer Tutulma sırasında alınan Java 1.6 ayarlarını kullanacak şekilde yapılandırılması için Maven projesi isterseniz, ben daha önce belirtildiği gibi maven-compiler-plugin uygun şekilde yapılandırmak, böylece:

<plugin>
 <groupId>org.apache.maven.plugins</groupId>
 <artifactId>maven-compiler-plugin</artifactId>
 <version>2.1</version>
 <configuration>
  <source>1.6</source>
  <target>1.6</target>
 </configuration>
</plugin>

Eğer projeniz zaten alınırsa, proje güncelleştirme yapılandırma (sağ tıklatınproje o zamanMaven V Güncelleme Proje Yapılandırma).

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • KittiesMama

  KittiesMama

  10 AĞUSTOS 2008
 • OnlyFunClips

  OnlyFunClips

  16 ŞUBAT 2012
 • Sergio Lafuente Rubio

  Sergio Lafue

  11 Aralık 2008

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR