SORU
13 EYLÜL 2012, PERŞEMBE


Etkinleştirme otomatik düzen iOS 5 ile geriye dönük uyumlu kalırken, iOS 6'da

Hala iOS önceki sürümlerinde eski cihazlar ile uyumluluk sağlarken, iOS 6 yeni otomatik düzen özelliklerinden yararlanmak için en iyi yolu nedir?

CEVAP
21 EYLÜL 2012, Cuma


Otomatik veya her etkinleştirilip devre dışı bırakılabilir .film şeridi ya .dosya xib. Sadece belirli bir dosya seçin ve "" Dosya özellik denetçisini kullanarak böyle büyük mükafat: . Kullanımı Otomatik değiştir

autolayout property in the File inspector

Otomatik düzen kullanarak derleme hataları 6.0 sonuçları, örneğin önce: bir iOS sürümü için dağıtım hedef kümesi ile arayüz dosyaları sağladı

MainStoryboard hata.:3 şeridi: 6.0 önceki iOS Sürümlerinde Otomatik Düzen

Senin için seçenekleri kullanın otomatik düzen içinde bir proje ve hala korumak uyumluluğu ile iOS4-5 oluşturmak için iki targets: bir dağıtım hedef iOS 6.0 ve bir önceki iOS sürümü, örneğin:

enter image description here

Film Şeridi ve XİB dosyaları her iki sürümü oluşturmak ve otomatik düzen eski hedef ile 6.0 hedef ve etkin, örneğin kullanabilirsiniz:

enter image description here

Daha sonra iOS6 hedefin iOS4 hedef aşamaları ve diğer dosya Oluşturmak için MainStoryBoardAutoSize ekleyin. Birden çok hedef kullanma hakkında daha fazla here bilgi edinebilirsiniz.

EDİT: marchinram's answer işaret, eğer size yük film şeridi dosyalarından kod ve kullanmayın "Ana film Şeridi" ortamda böyle büyük mükafat için set başlangıç film şeridi kullanabilirsiniz, tek bir hedef.

Benim için, bakımı için birden çok hedef ve arayüz dosyaları ekledi karmaşıklığı maliyeti otomatik kullanmanın yararları ağır basar gibi görünüyor. Bazı özel durumlar dışında, muhtemelen çok daha iyi düz eski otomatik boyutlandırma (veya kodundan layoutSubViews) kullanmak için uyumluluk gereklidir iOS4-5 sadece eğer.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • EEVblog

  EEVblog

  4 NİSAN 2009
 • nigahiga

  nigahiga

  21 Temmuz 2006
 • Paulo Bautista

  Paulo Bautis

  21 Aralık 2008

İLGİLİ SORU / CEVAPLAR