SORU
14 Mayıs 2011, CUMARTESİ


Excel UTF-8 CSV dosyaları otomatik olarak tanımasına zorlamak için mümkün mü?

CSV dosyası içine veri ihracat sorumlu bir uygulamanın bir parçası geliştiriyorum. Bu uygulama her zaman her düzeyde çok dilli yapısından dolayı UTF-8 kullanır. Ama Excel gibi CSV dosyaları (örn: aksan, Kiril harfleri, Yunan harfleri içeren) açılması beklenen sonuçları Г„/Г¤, Г–/Г¶ gibi bir şey göstererek elde değil. Ve Excel açık CSV dosyasını UTF-8 olarak kodlanmış olduğunu anlamak güç için nasıl bilmiyorum. Ben de UTF-8 EF BB BF, ama Excel yok sayıyor BOM belirterek çalıştı.

Herhangi bir geçici çözüm var mı?

Araçlar potansiyel olarak Excel gibi davranabilir Olan P. S.?


GÜNCELLEME

Soru formülasyonu ile topluluk şaşkın olduğumu söylemeliyim. Bu soruyu sorduğum zaman, akıcı ve şeffaf bir şekilde bir kullanıcı için herhangi bir sorun olmadan Excel UTF-8 CSV dosyası açma yolu için sordum. Ancak, yanlış bir formülasyon yapmak isteyen kullandımotomatik olarak. Bu çok kafa karıştırıcı ve VBA makro ile çatışmalar. İki cevap için bu sorular çok takdir ediyorum en çok: ilk cevap yazan Alex http://stackoverflow.com/a/6002338/166589 ... kabul edilen bu cevap, ikincisi tarafından Mark http://stackoverflow.com/a/6488070/166589 sahip çıktı bir süre sonra. Görünüm ve kullanılabilirlik açısından, Excel kullanıcı dostu olarak görüyorum yani UTF-8 CSV desteği, iyi bir eksikliği var gibiydiher ikisi decevap doğru ve gerçekten Excel, şeffaf bir şekilde yapmak mümkün olmadığını söyledik, çünkü kabul Alex'in cevabı var. Bununla karıştırdımotomatik olarakburada. Mark cevap beklenen sonucu elde etmek için daha ileri düzey kullanıcılar için daha karmaşık bir şekilde teşvik etmektedir. Her iki cevap da harika, ama Alex'in biraz daha iyi değil açıkça belirtilen sorumu uyuyor.


GÜNCELLEME 2

Beş ay sonra son düzenleme sonra, Alex'in cevabı nedense kayboldu fark ettim. Gerçekten teknik bir sorun olmadığını umuyorum ve artık daha büyük olduğu artık tartışma yoktur umarım. En iyi olarak İşaretle cevabı kabul ediyorum.

CEVAP
27 HAZİRAN 2011, PAZARTESİ


Alex doğru ancak ihracat csv, csv dosyalarını açarken kullanıcıların bu bir tavsiye verebilir:

 1. Csv olarak dışa aktarılan dosyayı kaydedin
 2. Açık Excel
 3. Bu verileri kullanarak--^ alma . Dış Veri Alma -->Veri Alma
 4. Dosya türü "" ve dosyanızı bulun . csv seçin
 5. Alma Sihirbazı "" (veya karakter tanımlayıcı dil) doğru tercih . 65001 UTF File_Origin değiştirin
 6. Ayırıcı virgül değiştirin
 7. İthalat ve Bitiş yeri seçin

Bu şekilde özel karakterleri düzgün göstermesi gerekir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Call Me Howard

  Call Me Howa

  18 AĞUSTOS 2012
 • kalabrandmusic

  kalabrandmus

  25 Kasım 2009
 • PlayStation

  PlayStation

  16 Aralık 2005